BREAKING NEWS

Mbi 3 mijë testime! Zbardhen të dhënat e fundit, 879 raste të reja me COVID në Shqipëri, ja qytetet 'më të nxehta' ku ka shpërthyer koronavirusi

Mbi 3 mijë testime! Zbardhen të dhënat e fundit, 879 raste
x

Bota

Rrëqethëse/ Vajza 2-muajshe infektohet nga koronavirusi, nëna publikon fotot prekëse të vogëlushes në intubim: Eli fillimisht nuk kishte asnjë simptomë, ja çfarë i ndodhi pas disa ditësh!

Rrëqethëse/ Vajza 2-muajshe infektohet nga koronavirusi, nëna

Në SHBA, Ashley Hildebrand, është nëna e një vajze të vogël të quajtur Eli, dymuajshe. Në 22 mars, Ashley publikoi fotot e vajzës së saj të shtrirë në një shtrat në spital, me sy të mbyllur dhe e lidhur me një respirator artificial që e ndihmon të marrë frymë.

Eli bën pjesë tek pacientët më të rinj të prekur nga COVID-19 në SHBA. Sipas së ëmës, para se të kontaktonte urgjencën, “Eli nuk kishte asnjë simptomë. Ajo ishte pak me rrufë këto ditë, por asgjë alarmante. Para disa ditësh edhe analizat e mushkërive i kishte pa asnjë problem. Por ajo filloi të kishte dhimbje barku dhe kishte vështirësi për të dalë jashtë..

Ajo nisi të qajë disa minuta dhe më pas u ndal dhe frymëmarrja e saj nisi të jetë shumë e vështirë.”

Fatmirësisht për familjen, urgjencat erdhën shpejt dhe konstatuan se fëmija po kalonte një hipotermi, si shenjë e virusit kur shfaqet tek bebet në vend të temperaturës së lartë.

Tashmë Eli është në duar të sigurta, në kujdesin e mjekëve dhe mushkëritë e saj po shplodhen dalëngadalë.

Rrëqethëse/ Vajza 2-muajshe infektohet nga koronavirusi, nëna

Më të lexuarat