BREAKING NEWS

Plas keq! Krisje e thellë brenda PS së Shkodrës, zbardhen debatet e forta/ Ministrja e njohur shpërthen në ofendime ndaj anëtarëve socialistë: Jeni llumi i partisë. Nuk do ndodhë më…

Plas keq! Krisje e thellë brenda PS së Shkodrës, zbardhen debatet
x
BREAKING NEWS

“Fenomeni Gruevski” në Shqipëri, politikanë dhe qeveritarë në rrezik, pritet publikimi i përgjimeve, emaileve dhe komunikimeve të zyrtarëve të lartë me botën e krimit e biznesmenë

“Fenomeni Gruevski” në Shqipëri, politikanë dhe
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: SPAK shumë shpejtë do të arrestojë kokat e korrupsionit dhe pastrimit të parave në Shqipëri, SHBA nuk do lejojë Metën dhe Berishën të shkaktojnë kaos dhe dhunë

Spartak Ngjela: SPAK shumë shpejtë do të arrestojë kokat e
x
BREAKING NEWS

Ndërkombëtarët “dhunojnë” Vuçiçin, Brukseli fut në “listën e kuqe” Serbinë pas forcimit të bashkëpunimit me Vladimir Putinin

Ndërkombëtarët “dhunojnë” Vuçiçin,
x
BREAKING NEWS

Alarmohet Serbia, Beogradi është nën presionin më të madh nga Perëndimi që nga viti 1999, ja orët vendimtare të Vuçiçit, Kroacia paralajmëron se njohja e Kosovës është e afërt

Alarmohet Serbia, Beogradi është nën presionin më të
x
BREAKING NEWS

Godet Prokuroria e Tiranës/ Apartamente, dyqane e tokë, kërkohet sekustrimi i pasurive të personit që ka lidhje me grupe kriminale, i përfshirë në trafikun e kokainës në Gjermani

Godet Prokuroria e Tiranës/ Apartamente, dyqane e tokë, kërkohet
x
BREAKING NEWS

Thellohet goditja për presidentin Vladimir Putin/ Bilanci i thellë ekonomik i Rusisë është gjithnjë e më katastrofik

Thellohet goditja për presidentin Vladimir Putin/ Bilanci i thellë
x
BREAKING NEWS

Ish-ministri i Ekonomisë përfundon në SPAK. Zbardhen detajet

Ish-ministri i Ekonomisë përfundon në SPAK. Zbardhen detajet
x

Bota

Rreziku i termocentralit bërthamor/ Zelensky bisedë me Macron-in dhe i bën thirrje Perëndimit

Rreziku i termocentralit bërthamor/ Zelensky bisedë me Macron-in dhe i

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky u bëri thirrje liderëve botërorë që të vendosin më shumë sanksione ndaj Rusisë për të detyruar trupat që të largohen nga termocentrali bërthamor i Zaporizhzhia, ai e diskutoi çështjen me presidentin francez Emmanuel Macron.

Bisedën e bëri të ditur në Twitter Zelensky, ku tha se kanë diskutuar mbi centralin bërthamor të Zaporizhzhia, i cili është në duart e rusëve pavarësisht se teknikët janë ende ukrainas.

Zelensky tha se ai falënderoi Macron-in për "ndihmën e prekshme për mbrojtje" dhe përsëriti thirrjen e tij për të shtuar sanksionet ndaj Rusisë.

“Vazhdimi i dialogut me Presidentin Emmanuel Macron. E informova për situatën në front, terrorizmin bërthamor të Rusisë në ZNPP. Faleminderit për ndihmën e prekshme të Francës për mbrojtje. Diskutuam mbi ndihmën makro-financiare dhe sfidat e sigurisë ushqimore. Ne duhet të shtojmë sanksionet ndaj Rusisë”, shkroi Zelensky.

Si Ukraina ashtu edhe Rusia kanë akuzuar njëra-tjetrën për granatime rreth centralit bërthamor të Zaporizhzhia, i cili është më i madhi në Evropë. Centrali bërthamor i Zaporizhzhias kontrollohet nga rusët që prej nisjes së luftimeve, por operohet ende nga teknikë ukrainas.

Më të lexuarat