BREAKING NEWS

“Sulme kibernetike në Shqipëri, Berisha plas deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Janë të përfshirë edhe grupe nga Rusia dhe Serbia, ja pse Rama ua fsheh informacionet qytetarëve

“Sulme kibernetike në Shqipëri, Berisha plas deklaratën e
x
BREAKING NEWS

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e Këshillit Kombëtar, zbardhet dokumenti, ja si do të organizohen primaret në PD

Mbledhja e Këshillit Kombëtar, zbardhet dokumenti, ja si do të
x
BREAKING NEWS

Çaj kamomili dhe livandë, kura e gjumit të patrazuar

Çaj kamomili dhe livandë, kura e gjumit të patrazuar
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i doktorit të Traumës/ “Ti më ndihmove, por unë të vras me gurë”, Lorenc Vangjeli: Nën maskat e policëve, portreti i çdo shqiptari mosmirënjohës

Arrestimi i doktorit të Traumës/ “Ti më ndihmove, por
x
BREAKING NEWS

Fondet nga Rusia/ Mbyllet mbledhja e kryesisë së PD, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Fondet nga Rusia/ Mbyllet mbledhja e kryesisë së PD, ja
x
BREAKING NEWS

“Nëse nuk merren masa, të presim vetëm viktima”, Artan Hoxha ngre shqetësimin e madh për Shkodrën: Nuk është vetëm krimi!

“Nëse nuk merren masa, të presim vetëm viktima”,
x
BREAKING NEWS

Hetimet për kompleksin “Partizani”, ish-drejtuesi i Komandos FA përfundon në SPAK

Hetimet për kompleksin “Partizani”, ish-drejtuesi i Komandos FA
x

Bota

“Rreziku ishte i madh”/ Futbollisti 23-vjeçar ndërpret karrierën dhe i dhuron nënës së tij të sëmurë mëlçinë: Heroina e vërtetë është ajo!

“Rreziku ishte i madh”/ Futbollisti 23-vjeçar ndërpret

Një futbollist kroat 23-vjeçar, Robert Peric-Komsic, ka vendosur të ndërpresë karrierën e tij për t’i dhuruar 70% të mëlçisë nënës së tij, e cila vuan nga një sëmundje e rëndë, dhe kështu i shpëton jetën.

 “Gjithçka shkoi shumë mirë, si operacioni (i cili u bë në një klinikë të specializuar në Stamboll,) ashtu edhe shërimi. Falë Zotit, tani jemi të dy mirë dhe mamaja ime më në fund ka marrë një jetë të re pas 13 vitesh mundimesh të vështira. “, tha i riu – i cili luan për Cibalia, një ekip kroat, që nga viti 2020 – thanë mediat lokale.

Operacioni daton në muajin mars. Tani mëlçia e të riut po rigjenerohet. Së shpejti 23-vjeçari do të mund të rikthehet në lojë. Por ky fund i lumtur nuk ishte edhe aq i dukshëm: “Kisha një pasqyrë krejtësisht të qartë të rrezikut, por në atë moment as që e mendoja karrierën time futbollistike. Kisha një mision të qartë: Ta bëja mamin të ndihej mirë. Gjithçka tjetër ishte dytësore”, tha futbollisti.

“Rreziku ishte i madh, jeta e saj ishte në rrezik. Ishte çështje ditësh. Në momentin që e kuptova se nuk kishte alternativa të tjera, bëra valixhet dhe fluturova për në Stamboll,” shtoi ai

“Heroina e vërtetë i kësaj historie është nëna ime – përfundoi Peric-Komsic -. Ajo ka luftuar kaq shumë 13 vitet e fundit. Ajo ma dha jetën e saj, unë thjesht ia zgjata. Bëra atë që besoj se do të bënte kushdo”, thotë i riu.