Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rrëzohet avioni, 19 të vdekur dhe disa të plagosur

Postuar: 09/09/2018 - 19:56

Një avion me pasagjerë është rrëzuar në Sudanin Jugor dhe si pasojë kanë ndërruar jetë 19 persona si dhe janë plagosur 4 të tjerë.

Mediat e huaja bëjnë me dije se mes  të mbijetuarve të tragjedisë ajrore është edhe një mjek italian. Autoritetet thanë se avioni Çarter ishte nisur nga Juba drejt qytetit tjetër Jorul.

Shkak i rënies dyshohet se ka qenë shikueshmëria e ulët për shkak të mjegullës.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/01/2019 - 19:51

Autoritetet kineze thane sot se kanë rekuperuar 11,53 miliardë juan (1,49 miliardë euro) taksa pas një fushate që synon goditjen e mashtrimit fiskal në fushat e artit, kinemasë dhe televizionit.

Postuar: 22/01/2019 - 19:47

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo lavdëroi këtë të martë valën e “përçarjes&rdquo

Postuar: 22/01/2019 - 19:39

Dy kompani të mëdha kineze kanë njoftuar së fundmi se po i japin punonjëseve femra beqare tetë

Postuar: 22/01/2019 - 19:24

Muzikanti amerikan i rrymës R&B, Chris Brown po merrej sot në pyetje nga policia në Paris s

Postuar: 22/01/2019 - 18:52

Kancelaria gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez Emmanuel Macron kanë nënshkruar sot tr

Postuar: 22/01/2019 - 18:25

Një burrë nga Polonia ka sulmuar sot tre policë në mes të ditës në qytetin holandez Waalwijk jo

Postuar: 22/01/2019 - 17:49

Një avion i linjave ruse Aeroflot në fluturim nga qyteti siberian i Surgut drejt Moskës u detyr