Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rrëzohet avioni në Alaska, shpëtojnë mrekullisht 11 persona

Postuar: 11/07/2018 - 22:13

Rojet bregdetare të ShBA kanë shpëtuar 11 vetë, pasi avioni i tyre i kartës u rrëzua në anën e malit Jumbo të Alaskës.Asnjë pasagjer nuk vdiq por disa u plagosën pasi aeroplani i tyre u rrëzua në ishullin Prince of Wales.

Dy helikopterë u dërguan në anën perëndimore të malit Jumbo më vonë atë ditë për të kryer misionin e shikimit me detaje.Hetuesit po intervistojnë pilotin për të mësuar se si ndodhi aksidenti.

Sipas Gardës Bregdetare të ShBA, pasagjerët ishin në një lartësi prej rreth 609 metra. 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/07/2018 - 23:47

Koreja e Veriut do të kthejë në Shtetet e Bashkuara eshtrat e disa prej anëtarëve të shërbimit ushtarak amerikan, të vrarë në Luftën e Koresë, në vitet 1950-53.

Postuar: 18/07/2018 - 23:34

Një incident i rëndë ka ndodhur në Sichuan në jug perëndim të Kinës, ku një makinë është goditur

Postuar: 18/07/2018 - 22:59

Në ‘America’s got talent’ gjithmonë ka performanca mbresëlënëse.

Postuar: 18/07/2018 - 22:48

Dy vjet zgjati gjendja e jashtëzakonshme në Turqi.

Postuar: 18/07/2018 - 22:33

Presidenti i SHBA, Donald Trump tha të mërkurën se ai nuk beson se Rusia po vazhdon të verë në sh

Postuar: 18/07/2018 - 20:19

Një pronar i ri “fort i gëzuar” për blerjen e McLaren 720S është “dënuar”

Postuar: 18/07/2018 - 19:33

Në takimin që ka zhvilluar me Vladimir Putin, presidenti amerikan Doland Trump kishte marrë me ve