BREAKING NEWS

E qëlloi me pistoletë në sy të fëmijës, dalin pamjet nga sherri që solli dy viktima në Kavajë

E qëlloi me pistoletë në sy të fëmijës, dalin
x
BREAKING NEWS

A po e dëmton Alibeaj Partinë Demokratike? Analisti komenton situatën para zgjedhjeve: Berisha ka supërmacinë, por del i humbur se…

A po e dëmton Alibeaj Partinë Demokratike? Analisti komenton
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur tregon "puçin" me të cilin mund t’ja marrë Alibeajt vulën dhe logon e PD-së: Ja kush është shpëtimi i Berishës

Analisti i njohur tregon "puçin" me të cilin mund
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Ja pse Berisha do braktisi partinë

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Ja pse Berisha do braktisi
x
BREAKING NEWS

Gazetari Hoxha parashikon çfarë do të ndodh me kandidatin e PD, Roland Bejko

Gazetari Hoxha parashikon çfarë do të ndodh me kandidatin e
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu tregon arsyen e fortë: Ja pse largohen kandidatët nga Alibeaj

Kreshnik Spahiu tregon arsyen e fortë: Ja pse largohen kandidatët nga
x
BREAKING NEWS

Gara për Tiranën në 14 maj, analisti zbulon sekretet në fushatën e Këlliçit

Gara për Tiranën në 14 maj, analisti zbulon sekretet në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu flet me emra: Këta dy politikanë të fuqishëm do bashkohen në një parti pas 14 majit

Kreshnik Spahiu flet me emra: Këta dy politikanë të fuqishëm
x

Bota

Rrëzuan dronin amerikan në Detin e Zi, Rusia merr vendimin e papritur për pilotët e avionit luftarak

Rrëzuan dronin amerikan në Detin e Zi, Rusia merr vendimin e papritur

Ministria e Mbrojtjes e Rusisë ka dhënë nderime shtetërore për pilotët e dy avionëve luftarakë që SHBA-të i kanë akuzuar për rrëzimin e një droni amerikan Reaper mbi Detin e Zi në fillim të kësaj jave, një incident që ka ngjallur frikën e armiqësive të drejtpërdrejta ushtarake, shkruajnë mediat e huaja. 

Në një deklaratë, Ministri i Mbrojtjes Sergei Shoigu u dha çmime shtetërore pilotëve të Su-27 duke thënë se ata kishin parandaluar ndërhyrësin e dronëve amerikanë nga shkelja e kufizimeve të hapësirës ajrore që Rusia vendosi në mënyrë të njëanshme gjatë konfliktit në Ukrainë. Deklarata e Ministrisë përsëriti deklaratat e Rusisë se avioni i mbikëqyrjes amerikane po fluturonte me transponderët e tij jashtë dhe ishte rrëzuar në ujë me dëshirën e tij për shkak të manovrave të papritura.

Aeroplani rus nuk përdori armë në bord, nuk ra në kontakt me mjetin fluturues pa pilot dhe u kthye i sigurt në aeroportin e tyre të shtëpisë”, tha Ministria.

Deklarata erdhi një ditë pasi Pentagoni publikoi pamjet që tregonin avionët luftarakë rusë tentuar të rrëzojnë dronin amerikan.