BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x
BREAKING NEWS

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se të dalë në gjyq për dy çështjet e tij penale, çfarë do të dalë nga goja e ish-agjentit të FBI për kryeministrin Rama, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe deri te bisedat e fshehta...

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se
x
BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x

Bota

Izrael, mbi 100,000 njerëz protestuan kundër ndryshimeve në drejtësi

Izrael, mbi 100,000 njerëz protestuan kundër ndryshimeve në

 

Qytetarët izraelitë janë ngritur në protesta. Më shumë se 100,000 individë protestuan të shtunën në Tel Aviv kundër qeverisë së Netanyahut ndërsa demonstrata të ngjashme u mbajtën edhe në disa qytete izraelite.Protestat antiqeveritare, të nxitura nga reforma e diskutueshme në sistemin gjyqësor, vazhdojnë për javën e 38-të në vend.

Kryeministri izraelit ndodhet në SHBA ndërsa njerëzit shprehin mosmiratimin e tyre për reformën e sistemit gjyqësor. Në fund të korrikut, duke sfiduar protestat masive, parlamenti izraelit miratoi një amendament që kufizon aftësinë e Gjykatës së Lartë për të rrëzuar vendimet e qeverisë që i konsideron “të papërshtatshme”.

Kritikët e reformës e shohin atë si një kërcënim për demokracinë në Izrael. Qeveria Netanyahu argumenton se reforma në drejtësi është e domosdoshme për të kufizuar ndërhyrjen “e tepruar” të Gjykatës së Lartë në punën e qeverisë. Deri më tani, negociatat me opozitën për të arritur një kompromis nuk kanë dhënë fryte.

Gjykata e Lartë e Izraelit po shqyrton tetë ankesa kundër amendamentit të kontestuar. Në një intervistë me CNN të premten, Benjamin Netanyahu shmangu një përgjigje të qartë kur u pyet nëse do të respektonte një vendim të Gjykatës së Lartë kundër amendamentit.

“Unë besoj se ne duhet të respektojmë vendimet e Gjykatës së Lartë dhe se Gjykata e Lartë duhet të respektojë projektligjet e miratuara nga Knesset”, tha kryeministri i Izraelit