Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rritet bilanci i viktimave në Genova/ Shkon në 38 numri, mes tyre 3 fëmijë

Postuar: 15/08/2018 - 09:53

Deri më tani, mediat italiane raportojnë për 38 viktima si pasojë e shembjes së urës në Genova të Italisë. Mes tyre, sipas informacioneve të policisë, mësohet se 3 prej të vdekurve janë fëmijë; një djalë  8 vjeçar dhe dy adoleshentë të moshës 12 dhe 13 vjeç.

Ndërkohë vijojnë kërkimet nën rrënoja për të zhdukurit. Zjarrfikësit punuan gjithë natën dhe nxorën tre trupa të tjerë nga rrënojat e urës.

Raportohet për 16 të plagosur, 12 prej të cilëve në gjendje të rëndë.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/09/2019 - 14:24

Një zyrtar i lartë i inteligjencës është arrestuar në Kanada dhe është akuzuar se ka zbuluar informacione të klasifikuara ndal një entiteti të huaj, ende të paspecifikuar.

Postuar: 15/09/2019 - 13:21

Ekspertët mjekoligjorë në Meksikë kanë arritur të identifikojnë 44 trupa të varrosur në një pus n

Postuar: 15/09/2019 - 13:05

Kishte vendosur që ta kalonte natën tek një shoqja e saj, gjatë një feste me pizhama siç bëjnë sh

Postuar: 14/09/2019 - 23:42

Ai njihet për deklaratat e tij të çuditshme dhe për mënyrën e të vepruarit.

Postuar: 14/09/2019 - 22:05

Pas një eksperimenti në terren në vitet 2013 e 2015, një brez mushkonjat të modifikuara gjeneti

Postuar: 14/09/2019 - 21:52

Disa mijëra aktivistë klimatikë protestuan sot në Frankfurt duke dëmtuar makinat që po shfaqesh

Postuar: 14/09/2019 - 21:34

Temperaturat ishin 25 gradë celsius, por dëbora filloi të binte në kryeqytetin japonez, Tokio.