BREAKING NEWS

Ndërron jetë kompozitori i njohur Avni Mula

Ndërron jetë kompozitori i njohur Avni Mula
x

Bota

Rritet bilanci në Itali, ja sa raste me koronavirus janë shënuar në 24 orët e fundit

Rritet bilanci në Itali, ja sa raste me koronavirus janë shënuar

Sërish në rritje numrat e bilancit italian të koronavirusit, që shënojnë çdo ditë një rekord të ri.

Sipas autoriteteve shëndetësore të vendit, të infektuarit në 24 orë te fundit kanë qenë 11.705 raste, ndërkohë që dje ishin 10.925.

Viktimat e bilancit të fundit ditor janë 69, në rritje nga dita e djeshme ku ishin 47. Lombardia paraqitet sërish si rajoni më problematik, dhe ditët e fundit ka shënuar rritje dramatike edhe kundrejt rajoneve të tjera italiane.

Janë 2975 rastet e rajonit me kryeqendër Milanon, ndërkohë që në Kampanja u regjistruan 1376 raste, dhe në Lacio 1198.