BREAKING NEWS

“Për herë të parë kemi një komunikim...”/ Gazetarja zbardh detaje nga takimi në Bruksel mes deputetëve të Shqipërisë dhe atyre të PE

“Për herë të parë kemi një komunikim...”/
x
BREAKING NEWS

“Dy plumba në gjoks, një në kokë”, del autopsia e gruas shtatzënë që u vra nga burri para maternitetit

“Dy plumba në gjoks, një në kokë”, del autopsia
x
BREAKING NEWS

Samiti i BE-së dhe Ballkani Perëndimor, Vuçiç merr vendimin e fundit drastik: Askush në Tiranë!

Samiti i BE-së dhe Ballkani Perëndimor, Vuçiç merr
x
BREAKING NEWS

Samiti i 6 dhjetorit/ Berisha hedh akuza të rënda ndaj Ramës: Është përfaqësuesi më i zi i mafies shqiptare, do u tregojmë liderëve europianë se...

Samiti i 6 dhjetorit/ Berisha hedh akuza të rënda ndaj Ramës:
x
BREAKING NEWS

Rrëqeth dëshmitarja e viktimës 35-vjeçare: Doli nga spitali për të blerë bukë dhe...

Rrëqeth dëshmitarja e viktimës 35-vjeçare: Doli nga
x
BREAKING NEWS

Shkrimtari serb habit me deklaratën: Serbia nuk ka ku shkon, do ta njohë Kosovën, ja cilat janë qëllimet e qeverisë

Shkrimtari serb habit me deklaratën: Serbia nuk ka ku shkon, do ta
x
BREAKING NEWS

Policia aksion ‘blic’ në Librazhd, sekuestrohet një sasi e konsiderueshme droge gati për shitje, zbardhen detajet e fundit nga operacioni

Policia aksion ‘blic’ në Librazhd, sekuestrohet një sasi e
x
BREAKING NEWS

A mund të shpëtohej foshnja e 35-vjeçares që u vra para maternitetit? Gjinekologu zbulon të vërtetën

A mund të shpëtohej foshnja e 35-vjeçares që u vra para
x

Bota

Rrjedhjet në tubacionin e gazit “Nord Stream” dhe shpërthimet nënujore, Ursula von der Leyen reagon e revoltuar dhe paralajmëron: Akte sabotimi, do japim përgjigjien më të fortë të mundshme

Rrjedhjet në tubacionin e gazit “Nord Stream” dhe

Ursula von der Leyen thotë se rrjedhjet në tubacionin e gazit Nord Stream janë “akte sabotimi” në mes të një bllokimi energjetik me Rusinë. Të hënën, tubacioni i gazit natyror që kalon nëpër Detin Baltik nga Rusia në Gjermani u dëmtua në gjithsej tre vende.

Para zbulimit të këtyre rrjedhjeve, u regjistruan dy shpërthime nënujore. Presidenti i Komisionit Evropian paralajmëroi për “përgjigjjen më të fortë të mundshme” në rast të një sulmi ndaj infrastrukturës aktive evropiane të energjisë