Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rudy Giuliani zgjidhet në krye të sigurisë kibernetike nga Trump

Rudy Giuliani zgjidhet në krye të sigurisë kibernetike nga Trump

Postuar: 12/01/2017 - 21:36

Rudy Giuliani ka konfirmuar rolin e tij në administratën e re amerikane të Trump, si drejtues i çështjeve të sigurisë kibernetike në sektori privat.
 
Ish-kryebashkiaku i Neë York City është aktualisht drejtor i një kompanie konsulence të sigurisë. Donald Trump ka thënë se siguria kibernetike do të jetë një nga prioritetet e administratës së tij.
 
Zoti Giuliani ishte marrë në konsideratë për disa nga postet më të rëndësishme të kabinetit të ri duke përfshirë dhe atë të sekretarit të shtetit.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/07/2019 - 23:15

Tërmeti i fortë tronditi sot në drekë kryeqytetin grek të Athinës, duke alarmuar miliona banorë.
 
Si pasojë në disa zona është ndërprerë energjia elektrike.
 

Postuar: 19/07/2019 - 22:02

Irani ka sekuestruar sonte çisternën e dytë detare në pronësi britanike në ujërat e Ngushticës

Postuar: 19/07/2019 - 21:48

Ministria ruse e mbrojtjes ka publikuar një video me testimet në detin e Japonisë, ku dy luftan

Postuar: 19/07/2019 - 21:40

Një video tregon momentin e tmerrshëm kur një turiste zhvishet lakuriq dhe kërcen nga një urë m

Postuar: 19/07/2019 - 21:33

Modelja e bukur ruse që u martua me ish-mbretin e Maljazisë dhe u raportua më pas se është divo

Postuar: 19/07/2019 - 21:03

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Venezuelë, teksa lojtari Gerardo Mendoza, është gjetur i vrarë

Postuar: 19/07/2019 - 15:56

Irani ka mohuar sot pretendimet e President Donald Trump se një luftanije ameriakne në Gjirin P