BREAKING NEWS

Zbardhet çfarë vendosi GJKKO për ish-deputetin e PS, Alqi Bllako. Prokurori tregon veprimet hetimore, ja kërkesa urgjente e avokatëve

Zbardhet çfarë vendosi GJKKO për ish-deputetin e PS, Alqi
x
BREAKING NEWS

Reagon menjëherë BE-ja pas takimit me Qeverinë dhe ka një mesazh të fortë: Kemi shqetësime serioze për ...

Reagon menjëherë BE-ja pas takimit me Qeverinë dhe ka një
x
BREAKING NEWS

TRAGJIKE/ Gjendet i vdekur pronari i hotelit, policia zbardh detajet për biznesmenin: U dogj brenda dhomës

TRAGJIKE/ Gjendet i vdekur pronari i hotelit, policia zbardh detajet për
x
BREAKING NEWS

10 ditë të nxehta për Vuçiçin, duhet të zgjedhë të njohë Kosovën dhe të bojkotojë Putinin, ose do të pësojë të njëjtin fat si Rusia, ja takimet e vështira që e presin presidentin serb

10 ditë të nxehta për Vuçiçin, duhet të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Berisha është fajtor për vrasjen e rreth 3 mijë vetëve, ka djegur njerëz të gjallë dhe ka eliminuar kundërshtarë politikë, bashkë me Metën janë bashkëpunëtorë për grabitjen e floririt të Krrabës, ja çfarë ndodhi pasi e vodhën...

Frrok Çupi: Berisha është fajtor për vrasjen e rreth 3
x
BREAKING NEWS

Nis protesta para Kryeministrisë. Zbardhet çfarë po ndodh

Nis protesta para Kryeministrisë. Zbardhet çfarë po ndodh
x
BREAKING NEWS

Çfarë do të ndodhë në hapësirën shqiptare? Niko Peleshi jep lajmin: Nënshkruhet sot kontrata 6 milionë dollarë

Çfarë do të ndodhë në hapësirën shqiptare?
x
BREAKING NEWS

Rama mbledh në “Vilën 30” ambasadorët e huaj, zbardhet arsyeja e takimit

Rama mbledh në “Vilën 30” ambasadorët e huaj,
x

Bota

Rusët i largohen rekrutimit, dynden drejt këtij shteti të Europës

Rusët i largohen rekrutimit, dynden drejt këtij shteti të

Më shumë se 6,400 rusë udhëtuan në Finlandë të enjten me rrugë tokësore, një numër i krahasueshëm me trafikun e fundjavës, shkroi të premten në Twitter Matti Pitkäniitty, kreu i Njësisë së Çështjeve Ndërkombëtare në Rojet Kufitare Finlandeze.

Rreth 3,227 rusë dolën nga Finlanda, shtoi ai, sipas CNN.

Duke i krahasuar këto të dhëna me numrat e gushtit dhe shtatorit, Pitkäniitty tha se Finlanda pa rreth 6,000 rusë që mbërrinin në Finlandë të shtunave.

Më herët të premten, Roja Kufitare e Finlandës postoi në Tëitter se radhët e automjeteve në Vaalimaa dhe Nuijamaa – dy pika kufitare në Finlandën juglindore – ishin më të gjata se sa ishin të enjten.

Radha për kalimin kufitar Vaalimaa ishte afërsisht 500 metra e gjatë rreth orës 9 të mëngjesit me orën lokale.