BREAKING NEWS

Robert Papa zbulon gafën e madhe që Yuri Kim bëri në festën e pavarësisë së Amerikës: Është e turpshme

Robert Papa zbulon gafën e madhe që Yuri Kim bëri në
x
BREAKING NEWS

“Sot një ëndërr e madhe mu bë realitet”, Kreshnik Spahiu jep lajmin e madh: Faleminderit Zot

“Sot një ëndërr e madhe mu bë realitet”,
x
BREAKING NEWS

Vijojnë shifrat e larta në vend, Ministria e Shëndetësisë zbulon sa infektime dhe humbje jete janë shënuar në 24 orët e fundit nga COVID

Vijojnë shifrat e larta në vend, Ministria e
x
BREAKING NEWS

“Pushtimi” i Shqipërisë nga i nxehti afrikan, moti bën kthesën e madhe javën e ardhshme, ja çfarë pritet të ndodhë

“Pushtimi” i Shqipërisë nga i nxehti afrikan, moti
x
BREAKING NEWS

A do të ndodhë ribashkimi Meta-Berisha? Gazetari Robert Papa bën deklaratën e fortë për dy politikanët

A do të ndodhë ribashkimi Meta-Berisha? Gazetari Robert Papa bën
x
BREAKING NEWS

Temperaturat përvëluese nuk do të zgjasin shumë, moti bën kthesën e papritur, ja çfarë na pret javën e ardhshme

Temperaturat përvëluese nuk do të zgjasin shumë, moti
x
BREAKING NEWS

“Mos na prekni...",aleati i Putinit kërcënon me hakmarrje Perëndimin: Do ta merrni përgjigjen në vetëm një sekondë!

“Mos na prekni...",aleati i Putinit kërcënon me hakmarrje
x
BREAKING NEWS

“U mbars mali dhe polli një mi”/ Ilir Demaliaj ngre alarmin dhe zbulon prapaskenat e protestës së 7 korrikut: Rama nuk do të ishte i qetë nëse...

“U mbars mali dhe polli një mi”/ Ilir Demaliaj ngre alarmin dhe
x

Bota

Rusët “tradhtohen” edhe nga qeni, fotoja që po thyen rrjetin

Rusët “tradhtohen” edhe nga qeni, fotoja që po thyen

Një qen lufte, i braktisur nga forcat ruse tashmë ka kaluar në radhët e ukrainasve pasi u shpëtua nga ushtarët vendas në fushë-betejë.

Maksi 3-vjeçar, një qen malinois belg, u gjet tepër i uritur nga ukrainasit në rajonin Mykolaiv dhe u mjekua menjëherë.

Tani është futur në punë për të gjetur minat pasi u njoh dhe me komandot ukrainas.

Dmitry, një anëtar i Rojës Kombëtare Ukrainase tha: “Nga tani e në vazhdim, Max do të shërbejë me palën e duhur, duke mbrojtur ukrainasit nga minat ruse”.

Ai shtoi: “Max është shoqëruar dhe mësuar shumë shpejt me ushtarët tanë. Nuk mund ta kuptojmë se si rusët lanë mbrapa një kafshë kaq të dashur. Ne ukrainasit i duam kafshët dhe i kemi trajtuar gjithmonë si pjesë të familjes”./Dailymail