BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Bota

Rusia mund të “fusë hundët” sërish në zgjedhjet amerikane, ngrihet alarmi në SHBA, ja si mund të bashkëpunojë Vladimir Putin me Donald Trump në 2024

Rusia mund të “fusë hundët” sërish në

Të ftuarit në televizionin shtetëror rus diskutuan se çfarë mund të marrë Rusia nga Koreja e Veriut pas takimit të liderit Kim Jong Un me Presidentin Vladimir Putin këtë javë, duke sugjeruar se kjo mund të sigurojë një "mënyrë të shkëlqyer" për të ndërhyrë në zgjedhjet amerikane. Komenti u bë nga anëtari i Dumës së Shtetit Alexander Kazakov në një klip të shpërndarë në X, nga gazetarja e Daily Beast dhe vëzhguesja e Rusisë, Julia Davis. Ai i referohej vizitës së udhëheqësit të Koresë së Veriut Kim në Lindjen e Largët të Rusisë në fillim të kësaj jave. Ata besohet se po negociojnë furnizimin e armëve për përdorim nga forcat ruse në luftën në Ukrainë. Kremlini nuk shpalli një marrëveshje, por Putin tha përpara takimit të tyre se të dy liderët do të diskutonin çështje që lidhen me "bashkëpunimin ekonomik" dhe ato të "natyrës humanitare". Putin gjithashtu ngacmoi një marrëveshje të mundshme me Korenë e Veriut, duke sugjeruar se Rusia mund të ndihmojë Korenë e Veriut të ndërtojë satelitë.  “Meqë ra fjala, në lidhje me gjeopolitikën, kjo është një mënyrë e shkëlqyer për të ndërhyrë në zgjedhjet amerikane!”, tha Kazakov për takimin e tyre, pa sqaruar si mund të kryhet kjo ndërhyrje. Sakaq, sigurisht, dihet tanimë se pro cilit kandidat do jetë Putin. Ai ka vepruar edhe më pare, që “miku i tij” Donald Trump, të fitonte zgjedhjet. Ky i fundit, është shprehur i kënaqur me lavdërimet e Putinit. "Më pëlqen që ai e tha këtë", tha ish-presidenti amerikan në një intervistë për NBC pasi moderatorja i tha se Putin e miratoi qëndrimin e tij ndaj pushtimit të Rusisë. Kujtojmë se Trump ka shprehur gatishmërinë për t’i dhënë fund luftës brenda 24 orëve.