BREAKING NEWS

Thellohet skandali, Ilir Meta 13 shkresa shantazhuese ndaj KLGJ e KED brenda vitit, ja si po tenton të kapë Gjykatën e Lartë e Kushtetuese

Thellohet skandali, Ilir Meta 13 shkresa shantazhuese ndaj KLGJ e KED brenda
x

Bota

Rusia njoftoi se ka gati vaksinën e koronavirusit, reagon OBSH: Jemi në kontakt të ngushtë me...

Rusia njoftoi se ka gati vaksinën e koronavirusit, reagon OBSH: Jemi

Ditën e sorme Rusia njoftoi se kishte gati vaksinën kundër koronavirusit dhe se do fillonte testimin. Lidhur me këtë Organizata Botërore e Shëndetësisë tha se po diskutonin me autoritetet e Moskës për zyrtarizim të mundshëm paraprak të vaksinës së aprovuar rishtazi nga Moska.

 “Mund të them se jemi në kontakt të ngushtë më autoritetet shëndetësore në Rusi dhe diskutimet po vazhdojnë lidhur me zyrtarizmin e mundshëm paraprak të vaksinës”, deklaroi  Tarik Jasarevic,  zëdhënës i OBSH.

Gjithësi, zyrtari theksoi edhe se “zyrtarizimi paraprak i çdo vaksine, përfshin vlerësime rigoroze të të dhënave mbi sigurinë dhe efikasitetit e nevojshëm”.

Më të lexuarat