BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x
BREAKING NEWS

Ja sa para marrin bashkitë për rritjen e pagave, zbardhet ndarja sipas njësive, 15 milionë dollarë shkojnë për vitin 2024

Ja sa para marrin bashkitë për rritjen e pagave, zbardhet ndarja sipas
x
BREAKING NEWS

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e “SKY”, ja si do zëvendësohet kupola, shefat e komisariateve dhe drejtorët e drejtorive, gati 600 fytyra të reja në krye të rendit

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep dorëheqjen pas të gjitha arrestimeve në qeverinë e tij dhe arsyeja që mund të ketë detyruar gjykatësen të çojë në arrest shtëpie Jamarbër Malltezin

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep
x
BREAKING NEWS

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin nga burgu është kushërira e parë e Ilir Metës, ja njerëzit e ish-presidentit brenda drejtësisë dhe kush është besniku i Sali Berishës që rrezikon të prangoset

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga dëshmitarët për dosjen “CEZ-DIA”, ja skema që po përdor bashkë me Sali Berishën për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin vendimin për të çuar në burg Sali Berishën dhe Jamarbër Malltezin, ja praktika gjyqësore që i fundos, çfarë pritet të ndodhë në Gjykatën e Lartë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin
x
BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale dhe zhvarrimi i kufomës së biznesmenit të njohur, Geri Kokalari thirrje SPAK të hetojë Berishën, ja disa nga krimet ku është përfshirë ish-kryeministri

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale
x

Bota

Rusia nuk ndalet, bombardon tubacionet e gazit dhe linjat e energjisë elektrike

Rusia nuk ndalet, bombardon tubacionet e gazit dhe linjat e energjisë

Komanda Operative e Ushtrisë Ukrainase në Jug ka lajmëruar ditën e sotme se rusët kanë vijuar me bombardimet në zona të populluara në rajonin e Dnipropetrovsk, duke shënjestruar tubacionet e gazit dhe linjat e energjisë elektrike.

“Okupatorët rusë bombarduan sërish dy zona – Nikopol dhe Kryvorizky ”, tha njësia ushtarake në një postim në Facebook.

Si rezultat i bombardimeve, një shkollë, ndërtesa banimi dhe ndërtesa të larta, përfshirë  dyqane dhe kafene u dëmtuan, shtoi deklarata,

Gjithashtu si pasojë e bombardimeve u dëmtuan tubacionet e gazit dhe linjat e energjisë duke lënë thuajse pa furnizim me gaz dhe energji elektrike një mijë banorë.

Një burrë 69-vjeçar u plagos dhe humbi krahun e djathtë si pasojë e bombardimeve bëri me dije komanda ukrainase.

Ndërkohë Rusia, në një konferencë ditore, tha se kishte marrë kontrollin e fshatit Udy në rajonin lindor të Kharkiv.