BREAKING NEWS

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por është i vërtetë”/ Kreshnik Spahiu zbulon hapat që ndërmerr BE për të hapur ‘thesin’ e fondeve në Ballkan

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por
x
BREAKING NEWS

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike për shqiptarët: Luizi u ‘martu’, në 11 shkurt të “martojmë” Ramën

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike
x
BREAKING NEWS

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/ Gazetari zbardh prapaskenat e forta: Grupet kriminale e kanë metodë përdorimin e...

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/
x
BREAKING NEWS

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si qëndron e vërteta

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si
x
BREAKING NEWS

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më e fundit e prokurorisë për “Kobrën” dhe pesë të tjerë

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më
x
BREAKING NEWS

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën lëvizjen e radhës, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën
x
BREAKING NEWS

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me makinë pa dokumente, makina monitoruese zbret në terren (Detaje)

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me
x
BREAKING NEWS

Kush e vrau Brilant Martinajn? Artan Hoxha zbardh detaje tronditëse nga atentati në Fushë- Krujë: E njëjta skuadër i bëri atentatin edhe...

Kush e vrau Brilant Martinajn? Artan Hoxha zbardh detaje tronditëse nga
x

Bota

Rusia po përgatitet për një sulm të madh ajror? Publikohen pamjet e frikshme

Rusia po përgatitet për një sulm të madh ajror? Publikohen

Pamjet satelitore tregojnë se Rusia mund të jetë duke u përgatitur për një sulm bombardues me avionë luftarakë mbi Ukrainë.

Dhjetra avionë bombardues janë fotografuar nga satelitët në bazën ajrore Saratov Oblast pranë kufirit me Ukrainën.

Sipas Deutsche Welle, mbi 20 avionë rusë janë duke u armatosur me raketa “cruise”, që do të përdoren për të bombarduar infrastukturën ukrainase, përfshi edhe stacionet elektrike.

Teksa temperaturat po shënojnë nën zero, ndërsa dëbora ka mbuluar disa zona të Ukrainës, forcat ruse dhe ato ukrainase kanë avancuar shumë pak në fushën e betejës, që prej tërheqjes së madhe nga qyteti i Khersonit.

Ukraina shpreson te sistemet e mbrojtjes ajrore, të dhuruara nga disa shtete perëndimore, të cilat kanë rezultuar të suksesshme në rrëzimin e një numri të madh të raketave që ushtria ruse ka lëshuar shpesh herë edhe mbi zona urbane.