Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rusia: SHBA po ndihmon Shtetin Islamik në Siri

Rusia: SHBA po ndihmon Shtetin Islamik në Siri

Postuar: 14/11/2017 - 15:47

Ministria ruse e mbrojtjes tha sot se Shtetet e Bashkaura po mbulojnë aktivitetin e njësive të ISIS në Siri, duke pretenduar se po luftojnë terrorizmin.
 
Ministria tha se forcat ajrore amerikane po përpiqeshin të pengonin  sulmet ruse ndaj militantëve të ISIS në qytezën e Albu Kamal.
 
"Këto fakte provojnë se Shtetet e Bashkuara, në kohën kur predikojnë luftë ndaj terrorizmit ndërkombëtar përpiqen të mbrojnë njësitë e Shtetit Islamik," tha ministria e mbrojtjes.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 46

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/12/2018 - 07:29

Një vajzë e vogël gjashtëmuajshe u gjet e gjallë duke lundruar në pellgun në veriperëndim të Misurit, SHBA, pasi babai i saj kishte shkuar në polici dhe pohonte se kishte mbytur foshnjën e tij.

Postuar: 19/12/2018 - 07:23

Presidenti amerikan Donald Trump i ka dërguar dje një letër presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi

Postuar: 18/12/2018 - 22:48

Dy turistet, Louisa Vesterager Jespersen 24 vjeç nga Danimarka dhe Maren Ueland 28 vjeç nga Norve

Postuar: 18/12/2018 - 19:18

Sot në Ditën Ndërkombëtare të Emigrantëve, Organizata Ndërkombëtare për Emigrim than ë një rapo

Postuar: 18/12/2018 - 19:01

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka firmosur sot krijimin e komandës hapësinore

Postuar: 18/12/2018 - 18:46

Sindikatat e policisë franceze kanë shprehur sot zemërim ndaj qeverisë së presidentit  Emm

Postuar: 18/12/2018 - 18:12

Presidenti kinez Xi Jinping tha sot se vendi i tij nuk do të ndjekë kurrë rrugën e hegjemoisë n