BREAKING NEWS

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do të jetë moti në gjithë Shqipërinë dhe surprizat e papritura në fundjavë

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do
x
BREAKING NEWS

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika, ka të plagosur dhe disa të arrestuar. Zbardhet shkaku pse nisi konflikti në mes të rrugës

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika,
x
BREAKING NEWS

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës, Taulant Balla del me njoftimin e jashtëzakonshëm dhe zbulon lëvizjen që do të bëjë Kuvendi në shtator: E papranueshme dhe absurde...(FOTO)

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen ‘Bomba’, ‘Merimanga’ e grupi i famshëm ‘Intelektuali’ të përfshirë dhe politikanë shqiptarë, ja çfarë di për rastin e Ilir Metës

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur shqiptar, autor i 135 veprave dhe albanolog me zë (EMRI+FOTO)

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur
x
BREAKING NEWS

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush përflitet se do të ikë nga kabineti

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush
x
BREAKING NEWS

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike, aftësinë e kufizuar dhe kujdestarin e personit, ja kategoritë që përfitojnë

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike,
x
BREAKING NEWS

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në Itali, zgjedhjet në shtator alarmojnë inteligjencën e fshehtë, ndërhyrje emergjente për të parandaluar të papriturat, ja prapaskenat

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në
x

Bota

Samiti i NATO-s, kryeministri britanik takon Erdogan, zbardhet biseda mes dy liderëve

Samiti i NATO-s, kryeministri britanik takon Erdogan, zbardhet biseda mes dy

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson ka takuar ditën e sotme në samitin e NATO-s presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan, ku e ka përgëzuar për çështjen e nxjerrjes së grurit nga Ukraina.

Dyshja, duke u takuar në samitin e NATO-s, diskutuan pranimin e Finlandës dhe Suedisë në aleancë, me Johnson që përshëndeti një marrëveshje midis Turqisë (një anëtar ekzistues) dhe qarqeve nordike që i lejon ata të bashkohen me aleancën.

Johnson i tha Erdoganit se pranimi i Finlandës dhe Suedisë në NATO do ta bëjë aleancën më të fortë ndërsa shohim përpara në një dekadë më të rrezikshme, tha një zëdhënës i Doëning Street.

Për çështjen e eksporteve të grurit, Johnson theksoi se bllokada e vazhdueshme e presidentit Putin ndaj porteve të Ukrainës po krijon një krizë humanitare ndërkombëtare, si në Ukrainë ashtu edhe në mbarë botën.

 

Më të lexuarat