BREAKING NEWS

MSH informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Ulet numri i viktimave, mbi 400 raste të reja

MSH informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Ulet numri i
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi merr goditjen/ Prangoset ish- kandidati për deputet i LSI në zgjedhjet e 25 prillit në Tiranë. Emri

Monika Kryemadhi merr goditjen/ Prangoset ish- kandidati për deputet i LSI
x
BREAKING NEWS

Pushimet u kthyen në tragjedi/ Zbardhen detaje të reja nga vdekja e 4 turistëve rusë në Qerret, kamerat zbulojnë gjithçka, ja lëvizjet në hotelin luksoz. Ambasada ruse merr vendimin e menjëhershëm

Pushimet u kthyen në tragjedi/ Zbardhen detaje të reja nga vdekja e 4
x
BREAKING NEWS

“Kjo është bomba”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat që implikojnë politikanët e njohur dhe del me paralajmërimin e fortë: Ja si po i detyron Berisha që t’i rrinë rrotull!

“Kjo është bomba”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat
x
BREAKING NEWS

Trafikim të miturish dhe prostitucion/ Policia e Tiranës sekuestron pasurinë marramendëse të dy vëllezërve me rrezikshmëri të lartë në Tiranë. Zbardhen akuzat e rënda

Trafikim të miturish dhe prostitucion/ Policia e Tiranës sekuestron
x
BREAKING NEWS

Zbardhen të tjera detaje të reja për ngjarjen tronditëse/ Çfarë ka ndodhur në dhomën e saunës ku po qëndronin 4 turistët që u gjetën të vdekur në Qerret, shoqërohen në polici e gjithë stafi

Zbardhen të tjera detaje të reja për ngjarjen tronditëse/
x
BREAKING NEWS

SHBA e vendosur për Berishën, nuk pranon negociata dhe paralajmëron sekuestrim të pasurive sipas vendimit të Biden

SHBA e vendosur për Berishën, nuk pranon negociata dhe
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Apartamenti përfshihet nga flakët në Astir, nënë e bir hidhen nga kati i tretë për t’u shpëtuar flakëve! Vdes e ëma. Zbardhen dyshimet e rënda

E rëndë/ Apartamenti përfshihet nga flakët në Astir,
x

Bota

“Së shpejti do te kemi vaksinën tonë anti-Covid”, Erdogan kritikon ashpër fuqitë botërore: Dështuat në luftën kundër koronavirusit

“Së shpejti do te kemi vaksinën tonë anti-Covid”,

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan është shprehur me kritika ndaj fuqive botërore për menaxhimin e situatës së koronavirusit në botë.

Nga Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, ai ka deklaruar se fuqitë botërore nuk kanë arritur të bashkohen kundër kërcënimit të koronavirusit.

“Nacionalizmi i vaksinave është ende në vazhdim. Vazhdimi i nacionalizmit të vaksinave në një kohë kur dhjetëra miliona njerëz janë nën kontrollin e virusit është turp për njerëzimin,” tha Erdogan, duke shtuar se vendet në zhvillim u lanë në mëshirë të fatit nga fuqitë kryesore botërore.

Presidenti theksoi gjithashtu përpjekjet e Turqisë kundër pandemisë, duke shtuar se vaksina COVID-19 e zhvilluar në vend së shpejti do të jetë në dispozicion për përdorim global.

“Ne do ta vëmë Turkovacin në dispozicion të njerëzimit së shpejti,” tha ai.

Vaksina është duke u zhvilluar në bashkëpunim me Universitetin Erciyes dhe Institutet Shëndetësore të Turqisë. Ajo u quajt paraprakisht Erucov-Vac, sipas emrit të universitetit.

Pritet të jetë vaksina e parë e prodhuar në Turqi që të jetë në dispozicion në vend nëse merr miratimin nga Ministria e Shëndetësisë pas testeve të sigurisë. Më parë, autoritetet njoftuan se mund të jetë në dispozicion para fundit të vitit 2021.

Më të lexuarat