BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Bota

Sekretari amerikan del me paralajmërimin e fortë: Nuk do të tolerojmë më asnjë provokim nga Pekini dhe aleatët e tij. Ja çfarë pritet të ndodhë

Sekretari amerikan del me paralajmërimin e fortë: Nuk do të

Sekretari amerikan i Mbrojtjes Lloyd Austin është zotuar se Uashingtoni nuk do të tolerojë më asnjë provokim të aleatëve dhe partnerëve të tij nga Kina, ndërsa shtoi se Pekini dhe Shtetet e Bashkuara po përpiqen të ruajnë status quo-në në Tajvan. 

Duke folur në Dialog Shangri-La, një forum vjetor që mbledh së bashku zyrtarë të lartë të mbrojtjes, diplomatë dhe udhëheqës, Austin loboi për mbështetje për vizionin e Uashingtonit për një Indo-Paqësor të lirë, të hapur dhe të sigurt brenda një bote rregullash dhe të drejtash, shkruajnë mediat e huaja. 

SHBA-ja ka zgjeruar aktivitetet e veta rreth Indo-Paqësorit për të kundërshtuar pretendimet gjithëpërfshirëse territoriale nga Kina, duke përfshirë lundrimin rregullisht dhe fluturimin mbi ngushticën e Tajvanit dhe në Detin e Kinës Jugore.