BREAKING NEWS

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte përdhunimin nga disa persona, kush është shefi i lartë i Policisë: I kërkoi favore seksuale dhe mbesës së shkrimtarit të madh Martin Camaj

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte
x

Bota

Sekuestrohet sasi rekord kokaine në Japoni

Sekuestrohet sasi rekord kokaine në Japoni
Autoritetet japoneze njoftuan sot sekuestrimin e 400 kilogramëve kokainë në portin e Kobe-s, një sasi e paparë ndonjëherë në vend, vlera e së cilës llogaritet në tetë miliardë jen (66 milionë euro).
 
“Ky është një rekord, për sa i përket sasisë, për një sekuestrim kokaine në Japoni”, deklaroi një zëdhënës i autoriteteve.
 
Rekordi i mëparshëm ishte në gusht, kur u sekuestruan 177 kilogramë kokainë në një port tjetër, në prefekturën Aichi.
 
Trafikantët mund ta kenë dërguar gabimisht ngarkesën në Kobe, njoftuan burimet pranë hetimit, sipas të cilave ngarkesa u gjet në kontejnerë transporti detar.
 
Trafiku i drogës në vend është një nga burimet kryesore të të ardhurave për grupin kriminal vendas, Yakuza.

Më të lexuarat