BREAKING NEWS

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri 16-vjeçarja, zbardhen detajet e para

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri
x
BREAKING NEWS

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të diskutohet

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të
x
BREAKING NEWS

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e Shëndetësisë zbardh bilancin e 24 orëve të fundit: Shënohet një humbje jete nga COVID

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e
x
BREAKING NEWS

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë të Fatos Nanos: Këtu për herë të parë u...

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë
x
BREAKING NEWS

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës për protestën e 7 korrikut: Berisha do destabilizim, do që të jetë sundues! Me katër bomba...

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela nxjerr zbuluar planin e Berishës dhe paralajmëron: Presion ndaj...

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela
x
BREAKING NEWS

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi Ramës

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi
x
BREAKING NEWS

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi Rama, nuk e mbajnë nervat gjatë konferencës, merr vendimin drastik për gazetarin

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi
x

Bota

SHBA dhe Japonia ‘dhëmbë për dhëmbë’ me Rusinë dhe Kinën, u japin mesazhin e fortë

SHBA dhe Japonia ‘dhëmbë për dhëmbë’ me

SHBA dhe Japonia kanë kryer një fluturim të përbashkët me avionë luftarak mbi detin e Japonisë ku shihet si përgjigje ndaj Rusisë dhe Kinës që ngritën bombarduesit kur presidenti amerikan, Joe Biden ishte në Tokyo.

“Forcat e SHBA-së dhe Japonisë kryejnë një fluturim të përbashkët me avion luftarak mbi Detin e Japonisë në atë që shihet si një përgjigje ndaj fluturimit të përbashkët bombardues Kinë-Rusi ndërsa Presidenti Joe Biden ishte në Tokio”, ka shkruar në Tëitter, Steve Herman, kryekorrespodenti i Zërit të Amerikës.

Zyra e Shtabit të Përbashkët të Ministrisë së Mbrojtjes së Japonisë njoftoi më datë 26 se katër luftëtarë F15 të Forcave të Vetëmbrojtjes Ajrore dhe katër luftëtarë F16 të Ushtrisë Amerikane morën pjesë në stërvitjen e përbashkët të zhvilluar nga Forca e Vetëmbrojtjes Ajrore dhe Ushtria Amerikane në Detin e Japonisë.

Shtabi i Përbashkët tha: “Ne kemi forcuar gatishmërinë e Forcave të Vetëmbrojtjes dhe ushtrisë amerikane për të forcuar më tej aleancën Japoni-SHBA”.