BREAKING NEWS

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që mund të përmbysë rezultatin në Shkodër

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që
x
BREAKING NEWS

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti që lë mandatin për t’u bërë kryebashkiak (Emri)

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti
x
BREAKING NEWS

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”, ish-deputeti plas deklaratën e fortë dhe bën denoncimin e bujshëm

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”,
x
BREAKING NEWS

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të policisë: Operacion i gabuar, ja çfarë duhej bërë

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të
x
BREAKING NEWS

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh detajet e forta nga atentati i Ylli Brahimit: Atentatorët bllokuan valët e kamerave

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa reagon për korrupsionin e ish-agjentit: Ka përpjekje për të njollosur Edi Ramën në SHBA

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa
x
BREAKING NEWS

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po luan me mendjen e Berishës, në momentin...

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po
x
BREAKING NEWS

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje nga hetimi: Ja çfarë pritet të ndodhë

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje
x

Bota

SHBA dhe Rusia shkëmbejnë të burgosurit, lirohet basketbollistja amerikane në këmbim të tregtarit të armëve

SHBA dhe Rusia shkëmbejnë të burgosurit, lirohet basketbollistja

Më në fund arrihet marrëveshja për të burgosurit mes Rusisë dhe SHBA. Rusia ka liruar dje yllin e basketbollit amerikan, Brittney Griner, në këmbim të lirimit nga Shtetet e Bashkuara të tregtarit famëkeq rus të armëve Viktor Bout. Ky i fundit është mbajtur në burg amerikan për plot 12 vjet. Burimet për media cituan se shkëmbimi u miratua nga vetë presidenti Joe Biden. Basketbollistja Griner u arrestua në një aeroport të Moskës në shkurt për posedim të vajit të kanabisit dhe muajin e kaluar u dërgua në një koloni penale. Ndërsa Viktor Bout u shiti armë kryekomandantëve të luftës dhe qeverive mashtruese, duke u bërë një nga njerëzit më të kërkuar në botë. I quajtur “tregtari i vdekjes” për vrapimin me armë në vitet pas rënies së Bashkimit Sovjetik, bëmat e rusit frymëzuan filmin hollivudian të vitit 2005 Lord of War, i cili bazohej lirshëm në jetën e tij. Karriera e tij sekrete iu dha fund nga një goditje e hollësishme amerikane në vitin 2008, kur ai u arrestua në një hotel në kryeqytetin tajlandez Bangkok, për zemërimin e qeverisë ruse. Rusia nisi pushtimin e saj në Ukrainë më 24 shkurt. Që atëherë, Shtetet e Bashkuara, NATO dhe shumë nga aleatët e tyre e kanë dënuar agresionin dhe kanë vendosur sanksione ndaj Rusisë, qeverisë së saj dhe shumë prej atyre që janë afër presidentit Vladimir Putin. Bisedimet për shkëmbimin e të burgosurve mund të përfshijnë edhe disa shtetas të tjerë amerikanë që aktualisht janë duke vuajtur dënime me burg në Rusi. Në prill, Rusia dhe Shtetet e Bashkuara shkëmbyen Trevor Reed me një pilot rus të dënuar për kontrabandë droge. Reed, gjithashtu një ish-marins amerikan, u dënua me nëntë vjet burg pasi dyshohet se sulmoi oficerët e policisë në gjendje të dehur.