BREAKING NEWS

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz Pashko, te Sabri Godo dhe Remzi Lani, Ilir Demalia nxjerr listën “bombë” të personazheve “VIP” që ishin pjesë e ish-Sigurimit të Shtetit dhe Partisë së Punës, ja pseudonimet...

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz
x
BREAKING NEWS

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi kërcënon Edi Ramën dhe pritet të bëjë publike më 14 dhjetor 2023 dosjen e vëllait të kryeministrit

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi
x
BREAKING NEWS

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh Kongresin e PS dhe nis sulm frontal kundër SHBA dhe SPAK, në panik nga republika e prokurorëve

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon 15 masa sigurie për aferën e inceneratorit të Tiranës, ja lista e plotë

SPAK lëshon 15 masa sigurie për aferën e inceneratorit të
x
BREAKING NEWS

Për kë do "kërcasin prangat"? Afera e inceneratorit të Tiranës, SPAK firmos 15 urdhër arreste, zbulohen emrat

Për kë do "kërcasin prangat"? Afera e inceneratorit
x
BREAKING NEWS

Ja pse u thirr me urgjencë Lulzim Basha në SHBA, kush është sponsori i fuqishëm që fshihet pas aksionit të tij që pritet të tronditë themelet e “Trekëndëshit të Bermudës”

Ja pse u thirr me urgjencë Lulzim Basha në SHBA, kush është
x
BREAKING NEWS

Ja si Berisha u përgatit të arratiset nga Shqipëria në ’97, roli i Pandeli Majkos, Rexhep Mejdanit, Bashkim Finos e Namik Dokles dhe telefonata “përtej Adriatikut” që ndryshoi rrjedhën e ngjarjeve, Gjon Bruçi zbardh anën e errët të Saliut

Ja si Berisha u përgatit të arratiset nga Shqipëria në
x
BREAKING NEWS

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet për dosjen e tyre të “zezë” të pastrimit të parave, ja çfarë po ndodh në GJKKO

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet
x

Bota

SHBA i jep goditjen e fortë Rusisë, ja vendimi i rëndësishëm që ka marrë për Ukrainën

SHBA i jep goditjen e fortë Rusisë, ja vendimi i

Pasi u zotua të sigurojë sistemet e mbrojtjes ajrore në Ukrainë, SHBA po punon me vendet e Lindjes së Mesme për të lëvizur një pjesë të vogël të sistemeve. të tyre drejt Ukrainës.

Shefi ekzekutiv i Raytheon Technologies, Greg Hayes tha se SHBA po planifikon të dërgojë Sistemet Kombëtare të Avancuara të Raketave (NASAMS) në Ukrainë në tre deri në gjashtë muajt e ardhshëm.

“Ka NASAMS në të gjithë Lindjen e Mesme dhe disa nga aleatët tanë të NATO-s po punojmë me disa vende të Lindjes së Mesme që aktualisht përdorin këto sisteme dhe po përpiqen t’i dërgojnë ato në Ukrainë,” tha ai teksa shtoi se SHBA do të plotësojë rezervat e Lindjes së Mesme gjatë dy viteve të ardhshme.

Administrata Biden do të duhet të miratojë planet dhe nuk ka komentuar ende për këtë çështje, ndërsa Ukraina ka bërë thirrje në mënyrë të përsëritur për NASAMS, për të cilën thotë se do të ndihmonte kundër sulmeve me raketa ruse.

Më të lexuarat