BREAKING NEWS

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte përdhunimin nga disa persona, kush është shefi i lartë i Policisë: I kërkoi favore seksuale dhe mbesës së shkrimtarit të madh Martin Camaj

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte
x

Bota

SHBA-ja arrin qëllimin, fut hundët në vaksinën që është në eksperimentim, pretendon dozat e para

SHBA-ja arrin qëllimin, fut hundët në vaksinën që

Shtetet e Bashkuara të Amerikës pritet të marrin 300 milionë doza të vaksinës së mundshme të agjencisë britanike “AstroZeneca”, në bashkëpunim me kompaninë italiane “Irbm”.

Qeveria Johnson siguroi më herët se do të ishin të parët që do të kishin akses në vaksinën e “Oxford”-it. Ndërkohë, janë në bisedime dhe me vende të tjera, por a do të përfitojë e gjithë bota, siç është thënë nga organizatat ndërkombëtare që vaksina duhet të ketë akses të barabartë për të gjithë.

SHBA-ja njoftoi investimin e 1.2 miliardë dollarëve në kompaninë farmaceutike britanike “AstraZeneca”, në bashkëpunim me “Oxford”, duke theksuar dhe prenotimin në miliona doza të vaksinës së mundshme.

Kompania ka bërë të ditur se rreth 400 milionë dozat e para të kësaj vaksine të mundshme pritet të dalin në shtator, ndërsa mbi 1 miliard deri në vitin 2021.

Më të lexuarat