BREAKING NEWS

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte përdhunimin nga disa persona, kush është shefi i lartë i Policisë: I kërkoi favore seksuale dhe mbesës së shkrimtarit të madh Martin Camaj

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte
x

Bota

SHBA-ja drejt 100 mijë viktimave, Trump skeptik, “New York Times” ngre dyshime për numërimin e bilancit të pandemisë

SHBA-ja drejt 100 mijë viktimave, Trump skeptik, “New York

Shtetet e Bashkuara të Amerikës drejt 100 mijë viktimave nga koronavirusi, por presidenti Donald Trump dhe administrata e tij ngrenë dyshime mbi saktësinë e numërimit, nga frika e rrezikut të numrave të fryrë.

“The New York Times” shkruan se gjithsesi ekspertët besojnë se numri i vdekjeve i deklaruar deri tani është nën kuotën e reales.

Ndërsa Shtëpia e Bardhë, nga ana tjetër, dyshon në numërimin në të kundërtën, duke e konsideruar të fryrë, ku përfshihen edhe njerëz që, edhe pse të infektuar nga virusi, kanë vdekur për arsye të tjera.

Trump nuk e përjashton faktin se numri i vërtetë është më i ulët se vdekjet e tanishme, mbi 98.000 viktima.

Më të lexuarat