BREAKING NEWS

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte përdhunimin nga disa persona, kush është shefi i lartë i Policisë: I kërkoi favore seksuale dhe mbesës së shkrimtarit të madh Martin Camaj

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte
x

Bota

SHBA-ja pritet t’i japë një shuplakë Rusisë, Trump bën lëvizjen e radhës për të dalë nga traktati ndërkombëtar

SHBA-ja pritet t’i japë një shuplakë Rusisë, Trump

Presidenti amerikan, Donald Trump ka vendosur të tërheqë SHBA-në nga një tjetër traktat mbi kontrollin ndërkombëtar të armatimeve, “Open Skies”.

SHBA-ja pritet ta informojë Rusinë për vendimin gjatë ditës së nesërme. Lajmi u publikua nga “New York Times”, bazuar në burime të administratës amerikane.

Traktati “Open Skies”, ku bëjnë pjesë 34 shtete, hyri në fuqi në vitin 2002 dhe synon të promovojë transparencën në aktivitetet ushtarake të kryera nga anëtarët sipas konceptit të vëzhgimit të ndërsjellë ajror.

Më të lexuarat