BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x
BREAKING NEWS

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron fundosjen e Sali Berishës në SPAK për dosjen e vrasjeve në Tropojë: Është bërë si një qen i tërbuar që po përpiqet të hajë çdo person që i del përpara

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek ish-Kompleksi “Partizani” me të njëjtën skemë që ndoqi me Jamarbër Malltezin, zbardhen akuzat dhe dokumentet

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek
x

Bota

SHBA në zi/ Ndahet nga jeta bashkëshortja e ish-presidentit amerikan

SHBA në zi/ Ndahet nga jeta bashkëshortja e ish-presidentit amerikan

Ish-Zonja e Parë e SHBA-së Rosalyn Carter ka vdekur në moshën 96-vjeçare, njoftoi të dielën Carter Center. Qendra Carter theksoi ndër të tjera se ajo vdiq “e qetë, me familjen pranë saj” të dielën, më 19 nëntor, në shtëpinë e saj në Plains, Georgia.

Të premten, më 17 nëntor, Carter Center njoftoi se ish-Zonja e Parë po merrte kujdes paliativ në shtëpi. Rosalyn, 96 vjeç, dhe ish-presidenti “kalojnë kohë me njëri-tjetrin dhe me familjen e tyre.

“Familja Carter vazhdon të kërkojë që të respektoni privatësinë e tyre dhe është mirënjohëse për shprehjen e dashurisë dhe mbështetjes”, shtohet në deklaratën e publikuar në emër të nipit të tyre, Jason.

Në maj 2023, familja njoftoi se Rosalyn vuan nga demenca, por ende jeton e lumtur në shtëpinë e saj në Plains, Georgia. Jimmy dhe Rosalyn Carter ishin çifti presidencial i martuar më gjatë në historinë e SHBA. Ata u martuan 77 vjet më parë, në vitin 1946, kur ai ishte 21 vjeç dhe ajo 18.

Shkurtin e kaluar, Jimmy Carter, pasi u shtrua në spital për probleme të ndryshme shëndetësore, vendosi që tani të merrte kujdes paliativ në shtëpi dhe të ndërpriste trajtimet. Ai madje kërkoi që presidenti Joe Biden të mbajë eulogjinë në funeralin e tij.