Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

SHBA, policia identifikon vrasësin masiv në barin e Kalifornisë

Postuar: 08/11/2018 - 16:37

Sulmuesi që vrau me armë 12 njerëz në një bar të njohur në Kaliforni të mbushur me studentë, ku luhej muzikë ‘live’ është identifikuar si 28 -vjeçari Ian David Long. 
 
I dyshuari ka hyrë dje në barin Borderline Bar & Grill duke hapur zjarr me automatikun Glock 21 .45 që e kishte blerë ligjërisht, ndërsa kishte përdorur dhe bomba tymuese.
 
 I dyshuari pëshkruhet si i bardhë dhe me tatuazhe.
 
Mes viktimave ishte dhe një zv. sherif që kishte reaguar ndaj sulmit. Long gjithashtu është gjetur i vdekur, sipas hetimeve paraprake i vetëvrarë.
 
Sherifi i Ventura konfirmoi se Long është një ish-ushtarak që ka shërbyer me Marine Corps.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/05/2019 - 22:18

Presidenti amerikan Donald Trump duket se po shfaq shqetësimin e tij lidhur me një rival të mundshëm që mund ta pengojë atë në rimarrjen e një mandati të dytë për Shtëpinë e Bardhë.

Postuar: 21/05/2019 - 18:06

Kryeministrja britanike, Theresa May ka folur sot për marrëveshjen e re të ‘Brexit’.

Postuar: 21/05/2019 - 16:54

Zv/Kryeministri i Italisë Matteo Salvini është kërcënuar me jetë.

Postuar: 21/05/2019 - 16:05

Një balenë 7-vjeçare u gjet e ngordhur në një plazh në Cefalu, Sicili dhe stomaku i saj ishte i m

Postuar: 21/05/2019 - 15:40

Gjatë mesditës së sotme është shënuar një incident i ngjashëm me protestat e zhvilluara në vendin

Postuar: 21/05/2019 - 15:28

Shirat e rënda në Gjermani kanë shkaktuar përmbytje të shumta, veçanërisht në jug të vendit, du

Postuar: 21/05/2019 - 10:28

Kryeministri ukrainas Volodimir Hroysman ka njoftuar vendimin e tij për të dhënë dorëheqjen.