Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

SHBA, Warren: Trump mund të jetë në burg deri në 2020

Postuar: 11/02/2019 - 19:57

Presidenti Donald Trump mund të jetë në burg derisa të vijë Dita e Zgjedhjeve. Kështu ka thënë senatorja demokrate e Massachusetts, Elizabeth Warren në ditën e saj të parë të plotë të fushatës si një kandidat presidencial i deklaruar.
 
“Deri në kohën që arrijmë në 2020, Donald Trump mund të mos jetë as President”, u ka thënë Warren votuesve potencialë të saj në Cedar Rapids, Iowa. “Në fakt mund të mos jetë më një person i lirë”.
 
Momenti shënoi një zhvendosje të dukshme në tonet e Warren, e cila thuhet të ketë ngurruar të merret drejtpërdrejtë me Trump pasi që ajo njoftoi fushatën e saj eksploruese në prag të Vitit të Ri.
 
Sipas mediave, ajo i është referuar hetimeve që po zhvillohen rreth ndërhyrjes së mundshme të Rusisë në zgjedhjet e vitit 2016 në SHBA.
 
Warren, e cila ka thënë vazhdimisht gjatë fundjavës se fanatizmi nuk ka vend në Zyrën Ovale, gjithashtu u tha gazetarëve se ajo tashmë i ka “tërhequr vërejtjen” Trumpit se po bëhet racist “shumë herë”.
 
Më parë gjatë ditës, demokratja e Masaçusetsit kishte thënë se vendi është në një “moment të rrezikshëm” dhe se “ajo që ndodh në vitin 2020 do të përcaktojë drejtimin e kombit tonë, drejtimin e popullit tonë”. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/08/2019 - 22:58

Duke shënuar një fitore të re për të drejtat e grave në Amerikën Latine, Evelyn Hernández, e cila u dënua tre vjet më parë për vrasjen e foshnjës saj në El Salvador, u lirua në një rigjykim të hënën.

Postuar: 19/08/2019 - 22:26

Presidenti rus Vladimir Putin në një kundërpërgjigje të shpejtë e kritike të hënën i tha homologu

Postuar: 19/08/2019 - 22:15

Ndërkohë që Britania e Madhe parashikon që në më pak se 75 ditë të dalë nga Bashkimi Europian, pa

Postuar: 19/08/2019 - 20:19

Zëvendësministri i Turizmit dhe Kulturës i Turqisë, Haluk Dursun ka humbur jetën pas një aksident

Postuar: 19/08/2019 - 18:40

Presidenti francez Emmanuel Macron i tha sot homologut të tij rus Vladimir Putin se Moska duhet

Postuar: 19/08/2019 - 18:12

Aktori amerikan Paul Walker, protagonist në filmin me disa seri të “Fast & Furious&rdqu

Postuar: 19/08/2019 - 15:32

Ministri turke e mbrojtjes  ka dënuar sot Sirinë për sulmin ndaj karvanit të saj ushtarak