BREAKING NEWS

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e Shëndetësisë jep lajmin e mirë, ja sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit (Harta e shpërndarjes)

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e
x
BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x
BREAKING NEWS

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado të vogël”, Rama del me mesazhin e fuqishëm për të gjithë socialistët

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado
x
BREAKING NEWS

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe në administratë, emrat me më shumë vota drejt katapultimit në qeveri

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe
x
BREAKING NEWS

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof për të rritur pazarin, deputetët demokratë kundër rikthimit të tij

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof
x

Bota

Shëmbet ndërtesa nga shirat, humbasin jetën 11 persona dhe 18 të tjerë shpëtojnë

Shëmbet ndërtesa nga shirat, humbasin jetën 11 persona dhe 18

Njëmbëdhjetë njerëz u raportuan sot të vdekur në kryeqendrën indiane  ekonomike, Mumbai, kur një ndërtesë u shemb pas shirave të dendur.

Ndërtesa trekatëshe në zonën Malad Ëest u shemb të mërkurën mbrëma. Tetëmbëdhjetë njerëz u nxorrën nga rrënojat dhe 11 vdiqën, tha një zëdhënës i ndërmarrjes komunale Mumbai.

Imazhet televizive treguan vinça që punonin në korsinë e ngushtë të ngjeshur, duke u përpjekur të pastronin mbeturinat ndërsa shiu vazhdonte të binte. Zjarrfikësit, të cilët reaguan të parët pas incidenteve në Indi, u panë duke kërkuar për të mbijetuarit, të ndihmuar nga banorët lokalë dhe policia. Banorët e tre objekteve fqinje, gjithashtu në gjendje të shkatërruar, u evakuuan.

“Është urdhëruar një hetim dhe do të ngrihet një akuzë kundër pronarit të objektit,” -tha Saëant.

Rrëzimet e ndërtesave janë bërë të zakonshme në Indi, zakonisht për shkak të ndërtimit të dobët, materialeve të dobëta dhe mosrespektimit të rregulloreve. Shumë nga këto incidente ndodhin gjatë sezonit të shirave.