Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shembet ura në Itali/ Të paktën 2 persona kanë vdekur tragjikisht, 200 zjarrëfikës ndodhen në vendngjarje

Postuar: 14/08/2018 - 13:18

Të paktën dy të vdekur dhe shumë të tjerë të plagosur është bilanci paraprak i tragjedisë së rradhës që ka goditur Italine e veriut.

Një urë është shembur në autostradën ‘A10’ në Genova dhe bashkë me të sipas raportimeve të para të mediave kanë rënë dhjetëra makina.

Bëhet fjalë për urën ‘Morandi’, që lidh Genovën Perëndimore me Ligurian.

Të paktën 200 zjarrëfikës po luftojnë për të shpëtuar cfarë të mundin ndërkohë që vendi është rrethuar nga forcat e policisë dhe ambulancat.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/09/2019 - 14:24

Një zyrtar i lartë i inteligjencës është arrestuar në Kanada dhe është akuzuar se ka zbuluar informacione të klasifikuara ndal një entiteti të huaj, ende të paspecifikuar.

Postuar: 15/09/2019 - 13:21

Ekspertët mjekoligjorë në Meksikë kanë arritur të identifikojnë 44 trupa të varrosur në një pus n

Postuar: 15/09/2019 - 13:05

Kishte vendosur që ta kalonte natën tek një shoqja e saj, gjatë një feste me pizhama siç bëjnë sh

Postuar: 14/09/2019 - 23:42

Ai njihet për deklaratat e tij të çuditshme dhe për mënyrën e të vepruarit.

Postuar: 14/09/2019 - 22:05

Pas një eksperimenti në terren në vitet 2013 e 2015, një brez mushkonjat të modifikuara gjeneti

Postuar: 14/09/2019 - 21:52

Disa mijëra aktivistë klimatikë protestuan sot në Frankfurt duke dëmtuar makinat që po shfaqesh

Postuar: 14/09/2019 - 21:34

Temperaturat ishin 25 gradë celsius, por dëbora filloi të binte në kryeqytetin japonez, Tokio.