BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Bota

Shenjat e fundit të botës? Alarm, nga momenti në moment për shpërthim vullkanik, në këtë shtet evakuohen mijëra familje

Shenjat e fundit të botës? Alarm, nga momenti në moment për

Sëfundmi, qeveria kolumbiane i ka kërkuar “Mbrojtjes Civile ??të evakuoj 2500 familje që janë në një situatë me rrezik të lartë” për shkak të një shpërthimi të mundshëm të vullkanit Nevado del Ruiz në Ande.

Presidenti i vendit, Gustavo Petro, e bëri të ditur në Tëitter, duke theksuar se “qeveria po merret personalisht me problemin dhe po koordinon të gjitha burimet”.

Qeveria ka krijuar një Njësi Kombëtare të Menaxhimit të Emergjencave me një komandë të përbashkët që po ndjek aktivitetin e vullkanit.

Nga ana e tij, Shërbimi Gjeologjik Kolumbian konfirmoi statusin e alarmit portokalli, duke specifikuar se ai do të mbetet në fuqi në javët në vijim pasi është e pamundur të parashikohet me siguri evolucioni i aktivitetit të vullkanit.

Sipas drejtorit të komandës së përbashkët kundër krizës, Luis Fernando Velasco, në rast të një shpërthimi “njerëzit që jetojnë në një rreze prej rreth 15 kilometra nga vullkani janë më të rrezikuarit”.

Nevado del Ruiz, ndodhet 220 kilometra në perëndim të kryeqytetit Bogotà, lartësia e tij është 5,321 metra, dhe është vullkani më i madh në vend.