Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shënohet viktima e dytë prej motit të keq në Itali

Postuar: 22/10/2019 - 16:33

Moti i keq ka sjelle probleme të mëdha në veriun e Italisë. Situata prej më shumë se 24 orësh është e rëndë në rajonet e Ligurias, Piemontes dhe Lombardisë. Dy persona deri tani kanë gjetur vdekjen, mes të cileve një taksist në zonën Arquata.
 
Ndërkohe mes lajmeve negative, ka ardhur më në fund edhe një informacion pozitiv sic ishte gjetja shëndoshë e mirë e disa personave që rezultonin të zhdukur në Alessandrino.
 
Rajoni i Piemontes ka kërkuar shpalljen e gjendjes së emergjencës.
 
Ndërkohe niveli i lumit PO është rritur në mënyrë të frikshme së fundmi, konkretisht me 3.5 metra çdo 24 orë. Mjaft zona kanë mbetur pa energji elektrike ndërsa shumë shkolla janë mbyllur edhe këtë të martë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/11/2019 - 21:56

Kryedizenjatori i  Kalashnikov, Sergey Urzhumtsev, tha dje për medituat se gjenerata e re

Postuar: 13/11/2019 - 21:45

Frocat e armatosura ruse do të mirëpresin së shpejti rekrutë të rinj në brigadën Arktike të Flo

Postuar: 13/11/2019 - 21:35

Administrata Trump dha dje shifrën e pranimeve zero refugjatë për muajin tetor 2019, që është h

Postuar: 13/11/2019 - 19:56

Kabineti gjerman ka miratuar një ligj sipas të cilit ndiqen penalisht të gjithë personat e paau

Postuar: 13/11/2019 - 19:49

Mbështetësit katalanë për pavarësinë e vendit vazhdojnë të bllokojnë autostradën afër qytetit t

Postuar: 13/11/2019 - 18:52

Një 34 vjeçar u arrestua në flagrancë nën akuzë për disa përdhunime, duke përfshirë edhe të mitur