BREAKING NEWS

Rritja e frikshme e përhapjes së koronavirusit në 24 orët e fundit, ministrja Manastriliu mbledh Komitetin Teknik dhe komunikon vendimin e rëndësishëm për në 1 qershor

Rritja e frikshme e përhapjes së koronavirusit në 24 orët e
x

Bota

Shënohet viktima e dytë prej motit të keq në Itali

Shënohet viktima e dytë prej motit të keq në Itali
Moti i keq ka sjelle probleme të mëdha në veriun e Italisë. Situata prej më shumë se 24 orësh është e rëndë në rajonet e Ligurias, Piemontes dhe Lombardisë. Dy persona deri tani kanë gjetur vdekjen, mes të cileve një taksist në zonën Arquata.
 
Ndërkohe mes lajmeve negative, ka ardhur më në fund edhe një informacion pozitiv sic ishte gjetja shëndoshë e mirë e disa personave që rezultonin të zhdukur në Alessandrino.
 
Rajoni i Piemontes ka kërkuar shpalljen e gjendjes së emergjencës.
 
Ndërkohe niveli i lumit PO është rritur në mënyrë të frikshme së fundmi, konkretisht me 3.5 metra çdo 24 orë. Mjaft zona kanë mbetur pa energji elektrike ndërsa shumë shkolla janë mbyllur edhe këtë të martë.