Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shifra tronditëse/ Vetëm në një vit shënohen 175 politikanë të vrarë në Meksikë

Postuar: 11/09/2018 - 10:23

Vitin a kaluar janë vrarë 175 politikanë në Meksikë, sipas një analize për rrezikshmërinë nga kompania “Etellekt”.

“Një numër total praj 175 politikanësh është vrarë nga shtatori i vitit të kaluar deri më 31 gusht, një periudhë që përfshin edhe fushatën zgjedhore të muajit korrik”, deklaroi sot “Etellekt”.

Sipas këtyre statistikave kanë vdekur rreth 15 politikanë çdo muaj.

“Nga ana tjetër, të paktën 850 sulme të dhunshme kundër politikanëve janë regjistruar në të gjithë vendin”, sipas “Etellekt”.

Dhuna nuk ka rënë që prej zgjedhjeve në korrik, ku pati 63 sulme ndaj politikanëve, përfshirë 21 vrasje.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/10/2019 - 19:51

Mund të quhet rasti i parë zyrtar i Indisë për të ashtuquajturin “Efekti Lazarus”, kur një grua 45 vjeçare u shpall e vdekur dy herë nga dy spitale të ndryshme në disa orë larg në një rast që mund të konsi

Postuar: 17/10/2019 - 19:26

Idea e të qenit i padukshëm ka qenë gjithmonë maja e fantazisë së njeriut, por avancimet teknol

Postuar: 17/10/2019 - 19:04

Djali i një biznesmeni të njohur është qëlluar me armë zjarri

Postuar: 17/10/2019 - 17:55

Presidenti turk Recep Tajip Erdogan dhe zëvendës presidenti i SHBA Mike Pence janë takuar sot n

Postuar: 17/10/2019 - 16:39

Akademia Suedeze ka reaguar pas kritikave të shumta mbi dhënien e çmimit Nobel në Letërsi, shkrim

Postuar: 17/10/2019 - 16:21

Ministria ruse e mbrojtjes njoftoi nisjen e manovrave të shkallës së gjerë në Arktik, përfshi d

Postuar: 17/10/2019 - 15:52

Aktivistë të lëvizjes klimatike të quajtur ‘Extinction Rebellion’ (Rebelimi i Zhduk