BREAKING NEWS

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të Covid-19

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të
x
BREAKING NEWS

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë, një tjetër shtet evropian heq të gjitha kufizimet me Shqipërinë duke filluar nga nesër

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë,
x
BREAKING NEWS

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë
x
BREAKING NEWS

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të ashpra dhe jep ultimatumin e prerë: Çoni përpara Reformën në Drejtësi! Nëse s’tregoni guxim...

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të
x
BREAKING NEWS

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/ Pritet vendimi për zgjedhjet lokale të 2019, përfaqësuesja e qeverisë kërkon pezullimin e çështjes. Cili është verdikti i Gjykatës Kushtetuese?

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata Kushtetuese, a do të rrëzohen zgjedhjet lokale të 30 qershorit 2019 dhe a do të ketë zgjedhje të parakohshme?

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata
x
BREAKING NEWS

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron ndryshimin e MADH në Shqipëri

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron
x

Bota

Shifrat tragjike në Palestinë, qindra të vdekur mes tyre edhe të mitur

Shifrat tragjike në Palestinë, qindra të vdekur mes tyre edhe

Sulmet e vazhdueshme në Gazë ka qenë fatale për të dyja shtetet. Ministria e Shëndetësisë në Gaza, nën varësi të Hamas, ka deklaruar se 145 palestinezë kanë humbur jetën në luftimet e kësaj javë dhe se prej tyre, 45 janë të mitur.

Po sipas ministrisë në fjalë, mbi 1000 njerëz janë plagosur. Ministria nuk shprehet sesa prej të vrarëve ishin persona, pjesë të Hamas apo të ndonjë organizate tjetër.

Izraeli nga ana e tij ka thënë se shumë nga të vrarët ishin terroristë dhe se disa vdekja u shkaktuan nga raketa të hedhura në drejtim të territorit izraelit, që shpërthyen më tej në Gaza.

Ministri i Mbrojtjes së Izraelit Benny Gantz është takuar me zëvendës shefin e Shtabit të IDF Eyal Zamir dhe komandantë të tjerë të lartë ushtarakë përpara “vazhdimit të operacioneve aktive këtë mbrëmje” në Gaza.