BREAKING NEWS

“Kjo është një ditë që kam dashur të vijë prej kohësh”/ Emocionohet kryeministri Rama, nderon në Kosovë akademikun shumë të njohur me “Yllin e Medaljes”: Zotni burrë, vetëdija e tij është tipar dallues!

“Kjo është një ditë që kam dashur të
x
BREAKING NEWS

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për çfarë kanë rënë dakord me Albin Kurtin: Do ndodhë në javën e fundit të nëntorit

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për
x
BREAKING NEWS

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama mban qëndrimin e prerë për tensionet në Veri dhe jep mesazhin e fortë: E drejta është me...(VIDEO-LIVE)

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama
x
BREAKING NEWS

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët, kryeministri i Kosovës mesazh të fuqishëm

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët,
x
BREAKING NEWS

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë Berishën drejt SPAK, gjenerali zbërthehet te amerikanët për aferën e Gërdecit

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë
x
BREAKING NEWS

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan Hoxhës në ambasadën amerikane dhe akuzat ndaj Shkëlzen Berishës

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan
x
BREAKING NEWS

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas epokës Merkel, ja rezultati paraprak i zgjedhjeve në Gjermani

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas
x

Bota

“Shikojmë çdo gjë kur je në dush”, 26-vjeçarja shtanget kur lexon letrën që kishte ardhur në kutinë e saj postare

“Shikojmë çdo gjë kur je në dush”,

Banorët kishin gjetur një mënyrë ndryshe për të njoftuar fqinjen e tyre se ata mund të shikojnë gjithçka kur ajo është në dush. Sarah Yates 26 vjeç nga Britania e Madhe kishte marrë një letër anonime në kutinë e saj postare.

Fqinjët i kishin dërguar letrën në periudhën që 26-vjeçarja ka qenë me pushime në ishullin Rodos në Greqi. Kur u kthye, gjeti letrën ku shkruhej: “Përshëndetje, duhet të vendosni perde në banjën tuaj. Kur bëni dush, duket gjithçka. Nuk donim të të vendosnim në siklet nëse do t’ju trokisnim në derë. Faleminderit”.

Pasi lexoi këtë letër, Sarah ndezi dritat e banjës dhe doli jashtë për të parë se sa e dukshme nga dritarja. Ajo thotë se kjo situatë ka ndodhur për shkak të dritave të reja që ka vendosur në tualet, duke mundësuar më shumë dukshmëri nga jashtë.

Tani ajo planifikon që të vendosë disa vazo me lule përpara dritares në mënyrë që të mos duket. 

Më të lexuarat