BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x
BREAKING NEWS

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado të vogël”, Rama del me mesazhin e fuqishëm për të gjithë socialistët

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado
x
BREAKING NEWS

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe në administratë, emrat me më shumë vota drejt katapultimit në qeveri

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe
x
BREAKING NEWS

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof për të rritur pazarin, deputetët demokratë kundër rikthimit të tij

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof
x

Bota

Shkencëtarët rusë publikojnë studimin e ri: Kjo është e vetmja kafshë që jeton 24,000 vite

Shkencëtarët rusë publikojnë studimin e ri: Kjo

Një kafshë mikroskopike është ringjallur në ngrirjen e Arktikut pas 24,000 vitesh. “Bdelloid rotifers” zakonisht jetojnë në mjedise me ujë dhe kanë një aftësi të pabesueshme për të mbijetuar.

Shkencëtarët rusë gjetën krijesat në një bërthamë të tokës të nxjerra nga ngrica siberiane. Hulumtimet e mëparshme kishin treguar se “Rotifers” mund të mbijetonin deri në 10 vite nëse ishin të ngrira, ndërsa sipas një studimi të ri, studiuesit rusë thanë se jetojnë 24,000 vite.