BREAKING NEWS

Aksidenti tragjik në aksin Levan-Vlorë/ Viktima është një 18-vjeçar, 4 të rinj në gjendje të rëndë, Policia jep detajet e para  

Aksidenti tragjik në aksin Levan-Vlorë/ Viktima është
x

Bota

Shkundet toka, shënohet një tërmet i fuqishëm në këtë shtet, jepet alarmi për cunam

Shkundet toka, shënohet një tërmet i fuqishëm në

Raportohet se një tërmet me magnitutë 7.1 i shkallës Rihter ka goditur gjatë orëve të para të mëngjesit në ishullin Shetland.

Sipas të dhënave tërmeti kishte një thellësi prej 10 km dhe një vendndodhje 1065 km nga Tolhuim, Argjentinë.

Qendra e Paralajmërimit të Tsunamit në Paqësor ka ngritur alarmin për tsunami në brigjet e Karaibeve nga ky tërmet.

Deri tani nuk raportohet për dëme materiale, apo viktima.

Shkundet toka, shënohet një tërmet i fuqishëm në