Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shokohen banorët , del në breg krijesa gjigande 7 vjeçare, nuk e merrni me mend çfarë iu gjet në stomak

Postuar: 21/05/2019 - 16:05

Një balenë 7-vjeçare u gjet e ngordhur në një plazh në Cefalu, Sicili dhe stomaku i saj ishte i mbushur me qese plastike.

Ekipi i pastrimit mbërriti menjëherë në vendngjarje për të hetuar rreth zbulimit shokues. Ata shpërndanë në rrjet disa fotografi të mbetjeve plastike, të cilat u gjetën brenda trupit të balenës.

'Siç mund të shihni nga imazhet që ne kemi shpërndarë, shumë plastikë ju gjet në stomak. Një hetim rreth ngordhjes së balenës sapo ka filluar dhe nuk e dimë nëse ndodhi për shkak të mbetjeve plastike. Në pesë muajt e fundit, pesë balena u gjetën në brigjet e Italisë', tha në një deklaratë organizata Giorgia Monti.

Ndërkohë kanë nisur hetimet për të zbuluar arsyen e vërtetë që i mori jetën balenës gjigande.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/06/2019 - 14:57

Presidenti kinez, Xi Jinping, ka udhëtuar drejt Koresë së Veriut për një takim me Kim Jong-un, në të parën vizitë që prej vitit 2005.
 

Postuar: 20/06/2019 - 14:52

Deputetët japonezë votuan sot një ligj që ndalon dhe ndëshkon drejtimin e dronit në gjendje të

Postuar: 20/06/2019 - 14:46

Kina tha se ish-shefi i Interpol-it, Meng Hongwei, ka pranuar sot në gjyq se ka marrë mbi dy mi

Postuar: 20/06/2019 - 13:44

Washington pritet të përshkallëzojë krizën me Iranin pas rrëzimit të një droni amerikan në territ

Postuar: 20/06/2019 - 10:59

Që nga zgjedhjet europiane në maj, BE grindet, se kush do t’i marrë postet më të rëndësishm

Postuar: 20/06/2019 - 07:35

Kombet e Bashkuara kanë bërë thirrje dje për një hetim të pavarur mbi vdekjen e ish-presidentit e

Postuar: 19/06/2019 - 22:25

Një piceri ka krijuar një picë gjigante që është rreth 1 meter ne diameter.