BREAKING NEWS

KLSH zbarkon në institucionet e dy qyteteve të rëndësishme të vendit/ Kallëzohen 7 funksionarë publikë në Prokurori. Kush janë zyrtarët e lartë dhe akuzat që rëndojnë mbi to

KLSH zbarkon në institucionet e dy qyteteve të rëndësishme
x

Bota

Shokohen kalimtarët/ Gjendet krijesa gjigante në breg të detit, ekspertët mbeten të befasuar nga ajo që shikojë, tregojnë për çfarë dyshojnë

Shokohen kalimtarët/ Gjendet krijesa gjigante në breg të detit,

Një balenë gjigante blu ka dalë në breg në Namibi. Kjo është hera e parë që gjendet një gjallesë të tillë. Në këto brigje.

Balena me një gjatësi rreth 18 metra u gjet e ngordhur në breg rreth 5 mijë milje larg habitatit të saj natyral, pasi dyshohet se u përplas me një anije.

“Duket sikur balena është goditur në disa pjesë nga një anije, pasi ka dëmtime. Megjithatë, nuk jemi të sigurt”, ka thënë një zyrtar në Namibi.

Balenat blu mund të arrijnë një gjatësi deri në 30 metra dhe një peshë 150 tonë.