BREAKING NEWS

Publikohet bilanci i COVID, Ministria e Shëndetësisë zbulon sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit

Publikohet bilanci i COVID, Ministria e Shëndetësisë zbulon sa
x

Bota

Shokohen të pranishmit në Parlament/ I fiku mikrofonin, deputeti niset me shpejtësi të godasë kreun e Kuvendit, shihni veprimin e tij të rëndë (VIDEO)

Shokohen të pranishmit në Parlament/ I fiku mikrofonin, deputeti niset

Një incident i rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në Dhomën e Ulët të Parlamentit të Çekisë.

Pasi mikrofoni i tij u fik për shkak të disa fyerjeve të herëpashershme, Lubomit Volni, një deputet i pavarur nga lista e nacionalistëve radikalë çekë, u përlesh me kryetarin, Tomash Hanzel nga radhët e social demokratëve.

Në fund, sigurimi dëboi Volny-n nga salla dhe policia po heton shkeljen e masave, si dhe refuzimin e Lubomit Volny dhe kolegut të tij Marijan Boyko për të mbajtur maska.

Në Republikën Çeke, shkelja e masave antiCOVID-19 dënohet me 400 euro, por duket se kjo shifër është lehtësisht e papërballueshme për ligjvënësin.

Më të lexuarat