Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shpallet gjendja e jashtëzakonshme në SHBA (Detajet)

Postuar: 13/09/2018 - 09:00

 Uragani Florence, i cili në orët në vazhdim pritet të godasë brigjet lindore të SHBA-së, e ka humbur forcën e tij dhe ka zbritur në kategorinë 2 nga 5 që janë gjithsej.

Por pavarësisht kësaj, Qendra Kombëtare e Uraganit paralajmëron se ende mund të sjellë shira të furishëm  dhe dallgë  të rrezikshme për jetën që mund të arrijnë deri 4 metra lartësi në disa zona.

Ndërsa në Washington, Virginia, Karolinën e Jugut dhe Karolinën e Veriut është shpallur gjendja e jashtëzakonshme dhe janë evakuuar mijëra banorë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 21:47

Teksa forcat amerikane në Siri u zhvendosën drejt fushave të naftës në Deir Ezzor në vijim të tërheqjes nga veriu i Sirisë, Rusia po vijon vendosjen në postet e braktisura nga SHBA.
 

Postuar: 18/11/2019 - 21:36

 Kina ka lunduar dje në ngushticën e Taivanit me aeroplambajtësen e saj të re, disa ditë p

Postuar: 18/11/2019 - 20:29

Autoritetet italiane arrestuan shefin e një kompanie në Napoli pasi punësoi dhjetëra punëtorë pa

Postuar: 18/11/2019 - 20:07

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Cavusog tha se Ankaraja do të nisë një operacion të ri ush

Postuar: 18/11/2019 - 20:04

Presidenti francez Emmanuel Macron dhe kryeministrja e Danimarkës, Mette Frederiksen bënë thirr

Postuar: 18/11/2019 - 19:51

Të paktën tre persona janë vrarë nga disa të shtëna në një Walmart në OklahomaSipas Patrullës s

Postuar: 18/11/2019 - 15:51

Prej dekadash SHBA ka refuzuar t’u shesë Egjiptit avionët gjuajtës F-15 për të mbajtur ve