BREAKING NEWS

Berisha e Meta në unison kundër bashkëqeverisjes PS-PD, mesazhe e paralajmërime Bashës të refuzojë ofertën e Ramës

Berisha e Meta në unison kundër bashkëqeverisjes PS-PD, mesazhe e
x

Bota

“Shpërthejnë kriza me rreziqe të mëdha”/ Përse ka dështuar të bëhet presidente? Rikthehet Hillary Clinton

“Shpërthejnë kriza me rreziqe të mëdha”/

“State of terror”, i shkruar në partneritet me autoren kanadeze, Louise Penny, do të publikohet më 12 tetor të këtij viti. Romani eksploron një botë “të diplomacisë së rrezikshme dhe të tradhtisë”, tha Clinton. Bashkëpunimin me shkrimtaren Penny e cilësoi si “ëndërr të bërë realitet”.

Penny tha se ka qenë “një përvojë e pabesueshme hyrja brenda Departamentit të Shtetit, brenda Shtëpisë së Bardhë dhe brenda mendjes së sekretares së Shtetit, derisa shpërthejnë kriza me rreziqe të mëdha”.

Clinton, e cila ka qenë edhe kandidate për presidente, edhe Zonjë e Parë, është autore e disa punimeve jofiktive.

“What happened”, libri i saj i fundit i publikuar në vitin 2017, shpjegon se përse ka dështuar të bëhet presidente. Brenda një jave në SHBA janë shitur 300,000 kopje të tij.