BREAKING NEWS

Nuk ka qetësi! Tërmeti shkund Shqipërinë, ja sa ishte magnituda

Nuk ka qetësi! Tërmeti shkund Shqipërinë, ja sa ishte
x
BREAKING NEWS

Arti shqiptar në zi, ndërron jetë poeti dhe shkrimtari i njohur (FOTO+EMRI)

Arti shqiptar në zi, ndërron jetë poeti dhe shkrimtari i njohur
x
BREAKING NEWS

Demokratët morën sot goditjen e madhe, reagon Kreshnik Spahiu dhe bën deklaratën e fortë: Ja pse kjo parti duhet të shkrihet

Demokratët morën sot goditjen e madhe, reagon Kreshnik Spahiu dhe
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e rasteve me Covid në 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e rasteve me Covid
x
BREAKING NEWS

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet për Fatmir Mediun, shpërthen i revoltuar Erion Braçe dhe nuk lë gjë pa thënë: Mos guxoj kush të...(VIDEO)

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet
x
BREAKING NEWS

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb kohë dhe bën lëvizjen urgjente, del kundër Gjykatës së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit dhe e paralajmëron

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb
x
BREAKING NEWS

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin
x
BREAKING NEWS

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste pritet të dalë në një konferencë urgjente

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste
x

Bota

Shpërthejnë tensionet, Rusia lëshon bomba drejt luftanijes britanike

Shpërthejnë tensionet, Rusia lëshon bomba drejt luftanijes

Sipas Moskës, HMS Defender kishte hyrë në ujërat e saj territoriale në Detin e Zi. Media shtetërore ruse raporton se destrojeri i Flotës Mbretërore e kaloi kufirin pranë Kepit Fiolent dhe është paralajmëruar të mos avancojë më tej por të kthehet mbrapsht.

Destrojeri, shkruajnë ato nuk e ndryshoi kursin dhe anijet ruse që patrullojnë zonën hapën zjarr, ndërsa avionët SU-24 hodhën 4 bomba në ujë për ta paralajmëruar. Moska thotë se ka thirrur përfaqësuesit e ambasadës britanike për sqarime mbi përballjen që vjen ne një ashpërsimi të ndjeshëm të relative të Moskës me Perëndimin.

HMS Defender lundroi në rajon pasi ishte pjesë e grupit shoqërues të aeroplanmbajtëses HMS Queen Elizabeth në Mesdhe. Luftanija që kushton £1 miliardë paundë, po lundronte së bashku me fregatën holandeze HNLMS Evertsen. Incidenti dramatik vjen në kohën kur Ukraina po kërkon anëtarësimin në Nato, ç’ka konsiderohet si një goditje e fortë për Vladimir Putinin.