BREAKING NEWS

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të Covid-19

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të
x
BREAKING NEWS

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë, një tjetër shtet evropian heq të gjitha kufizimet me Shqipërinë duke filluar nga nesër

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë,
x
BREAKING NEWS

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë
x
BREAKING NEWS

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të ashpra dhe jep ultimatumin e prerë: Çoni përpara Reformën në Drejtësi! Nëse s’tregoni guxim...

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të
x
BREAKING NEWS

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/ Pritet vendimi për zgjedhjet lokale të 2019, përfaqësuesja e qeverisë kërkon pezullimin e çështjes. Cili është verdikti i Gjykatës Kushtetuese?

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata Kushtetuese, a do të rrëzohen zgjedhjet lokale të 30 qershorit 2019 dhe a do të ketë zgjedhje të parakohshme?

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata
x
BREAKING NEWS

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron ndryshimin e MADH në Shqipëri

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron
x

Bota

Shpërthejnë tensionet në afërsi të Qipros, disa anije turke përplasin peshkarexhën italiane

Shpërthejnë tensionet në afërsi të Qipros, disa anije

Kanë shpërthyer tensionet mes dy shteteve në verilindje të Qipros. Nga informacionet zyrtare bëhet me dije se një peshkarexhë italiane është qëlluar me gurë dhe më pas është përplasur nga 10 anije turke, ndërsa po peshkonte në brigjet siriane.

Kjo alarmoi autoritetet italiane që dërguan në zonë një helikopter të Marinës ushtarake. Ndërkohë, po e njëjta anije u bë pjesë e një incidenti tjetër pak ditë më parë. Peshkarexha u sulmua në brigjet e Libisë nga disa ushtarë.

Këta të fundit me 3 maj arritën të hipnin në anijen italiane, sipas imazheve të publikuara nga mediat e shteti fqinj. Marrë shkas nga ky incident, mjeti lundrues u largua fillimisht për në Greqi e më pas në verilindje të Qipros, por edhe aty u sulmua nga anijet turke. Nga palët nuk ka raportime për të lënduar.