BREAKING NEWS

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë rezultuar të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit, asnjë humbje jete

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë
x
BREAKING NEWS

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, kolegët e tij japin lajmin e trishtë: Humbje e madhe! (EMRI+FOTO)

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, kolegët
x

Bota

Shpërthen bomba afër një gjimnazi, ka viktima dhe të lënduar

Shpërthen bomba afër një gjimnazi, ka viktima dhe të

Një shpërthim ka ndodhur afër një gjimnazi në kryeqytetin afgan Kabul, ku kanë mbetur 25 persona të vdekur dhe dhjetëra të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Shpërthimi ndodhi ndërsa studentët po largoheshin nga ndërtesa. Ministrja e arsimit tha se shumica e të lënduarve janë vajza.

Ende nuk dihet nëse sulmi ishte i koordinuar apo nëse bëhet fjalë për një autobombë. Pothuajse një vit më parë, një spital lokal u sulmua me bombë, duke lënë të vdekura 24 gra, fëmijë dhe foshnje.