BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 Majit/ Berisha zbulon si do të ndahet kandidatët e këshillave bashkiakë me PL e aleatët

Zgjedhjet e 14 Majit/ Berisha zbulon si do të ndahet kandidatët e
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet lokale/ Berisha mbledh Kryesinë, ja çfarë pritet të vendoset

Zgjedhjet lokale/ Berisha mbledh Kryesinë, ja çfarë pritet
x
BREAKING NEWS

Përfundon mbledhja, PS zyrtarizon kandidatët për secilin qark, ja EMRAT

Përfundon mbledhja, PS zyrtarizon kandidatët për secilin qark, ja
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 Majit/ Zbulohen emrat, ja kush janë kandidatët e PS për qarkun Tiranë

Zgjedhjet e 14 Majit/ Zbulohen emrat, ja kush janë kandidatët e PS
x
BREAKING NEWS

Zbulohen kandidatët për kryetarë bashkie në Elbasan, ja emrat

Zbulohen kandidatët për kryetarë bashkie në Elbasan, ja
x
BREAKING NEWS

Kandidatët e PS-së për qarkun Shkodër, Elisa Spiropali zbulon emrat

Kandidatët e PS-së për qarkun Shkodër, Elisa Spiropali
x
BREAKING NEWS

14 maji/ Ben Andoni zbardh skenarin dhe bën paralajmërimin e fortë: Do ketë bojkot masiv, zgjedhjet më të dobëta të zhvilluara ndonjëherë

14 maji/ Ben Andoni zbardh skenarin dhe bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

E frikshme/ Bota në prag të luftës nukleare? Putin nënshkruan marrëveshjen me Lukashenkon: Do vendosim armë bërthamore në Bjellorusi

E frikshme/ Bota në prag të luftës nukleare? Putin
x

Bota

‘Shpërthen’ Medvedev, kërcënon Ukrainën me sulme bërthamore: Do të digjeni nëse...

‘Shpërthen’ Medvedev, kërcënon Ukrainën me sulme

Ish-Presidenti rus Dimitry Medvedev, ka deklruar gjatë ditës së sotme se Moska do t’i përgjigjet çdo sulmi ukrainas në Krime.

Sipas një raporti të publikuar në “Neësëeek”, aleati kryesor i presidentit aktual të Rusisë Vladimir Putin, ka lënë të kuptohet se Moska mund të përdorë parandalimin bërthamor nëse Ukraina përpiqet të rimarrë kontrollin e Krimesë.

Komentet e Medvedev vijnë në një kohë kur Rusia, pavarësisht nga madhësia e forcave të saj të armatosura, po përballet me probleme të rëndësishme ushtarake në Ukrainë.

Kur Putini nisi pushtimin më 24 shkurt të 2022, ai synonte një fitore të shpejtë. Por rezistenca më e fortë se sa pritej nga Ukraina, e mbështetur nga ndihma ushtarake perëndimore, pengoi suksesin e shpejtë ushtarak të planifikuar të Kremlinit.

Përballë mundësisë që Krimea mund të bëhet gjithashtu një skenë luftimesh, Medvedev, duke folur me gazetaren Nadana Friedrichson, paralajmëroi se një përpjekje e Ukrainës për të rimarrë gadishullin do të kishte pasoja shkatërruese.

“Në këtë rast nuk do të ketë negociata, por vetëm hakmarrje”, tha Medvedev. “E gjithë Ukraina, duke përfshirë atë që është ende nën kontrollin e Kievit, do të digjet”, deklaroi ai.