BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Bota

Shpërthen në flakë trageti me 175 persona, dyshohet se...

Shpërthen në flakë trageti me 175 persona, dyshohet se...

Një zjarr ka rënë një natë më parë në motorin e tragetit Cossyra që udhëtonte nga Lampedusa për në Porto Empedocle. Në bordin e anijes ndodheshin 175 pasagjerë, nga të cilët 83 ishin emigrantë po transferoheshin nga Lampedusa, më pas u transferuan në anijen e rojes bregdetare italiane Diciotti.

Pasagjerët nga trageti Cossyra u evakuuan dhe u transferuan në anijen Diciotti të Autoritetit Portual, vetëm një familje, e përbërë nga tre të rritur dhe një fëmijë 14 muajsh, u dërgua në varkën patrulluese Cp324 e cila tashmë ka mbërritur në Lampedusa, ndërsa të gjithë të tjerët u drejtuan drejt Porto Empedocle, raportojnë mediat italiane.

Evakuimi u vendos për t’i mos lënë ata të prisnin shumë gjatë në anije, jo për arsye se mund t’ju rrezikohej jeta. Flakët u shuan falë sistemeve të sigurisë. Në bord ndodheshin 175 persona, përfshirë 83 emigrantë që transferoheshin nga pika e nxehtë e Lampedusa, 10 karabinierë nga regjimenti i Pulias, 27 anëtarë të ekuipazhit dhe 55 pasagjerë. Flakët u fiksuan dhe u shuan falë sistemeve të sigurisë.